Kültür-Sanat Haber Girişi : 13 Aralık 2022 17:14

Erzurum 2025 yılı EİT turizm başkenti seçildi

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum’un ‘2025 Yılı Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Turizm Başkenti’ seçildiğini açıkladı.
Erzurum 2025 yılı EİT turizm başkenti seçildi

Erzurum Post-Özbekistan'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) 4. Turizm Bakanları Toplantısı'nda Erzurum’un 2025 turizm başkenti seçildiği açıklandı.

 

 

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,  “Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un teklifiyle Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 4. Turizm Bakanları Toplantısı'nda ilimiz ‘2025 Yılı Turizm Başkenti’ olarak seçildi” dedi.

 

 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını ileten Başkan Sekmen, yaptığı açıklamada şunları söyledi:  “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’ye Olimpiyat kentine verdiği destek ve katkılardan ötürü şükranlarımı sunuyorum. Her konuda olduğu gibi turizm alanında da bizlere her türlü desteği sunan ve bu teklifi Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 4. Turizm Bakanları Toplantısı'na taşıyan Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy Bey’e de teşekkür ediyorum. İnşallah ‘Olimpiyat Kenti Erzurum Dünya'nın en seçkin turizm şehirleri arasında yer alacak.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.