Refayeli'nin, 'Konuşan Çizgiler' sergisine yoğun ilgi

Erzurum Post-İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde 22-28 Aralık tarihleri arasında sergilenecek olan ‘Konuşan Çizgiler’ sergisi geniş bir katılımla açıldı. Gazeteci Vedat Refayeli tarafından açılan sergide gündeme dair konuların ele alındığı 70 karikatür sergileniyor.

 

 

Gazeteci Refayeli'nin, Pusula Gazetesi’nde son bir yılda çizdiği karikatürlerinden oluaşan ve   Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin katkıları ile açılan sergi, 28 Aralık 2023 tarihine kadar gezilebilecek.  

 

 

"KARİKATÜR ATÖLYESİ AÇACAĞIZ"

 

Açtığı sergide kendisini destekleyen herkese minnet duyduğunu ifade eden Vedat Refayeli, “Bu serginin önsözü Sevda Güneş’e aittir. Yaklaşık 5 yıldır Pusula Gazetesi’ne günlük karikatürler çiziyorum. Bugün sergimizde ise son bir yıldır yayınlanan karikatürleri açıyoruz. Önümüzdeki dönem Büyükşehir Belediyesi ile birlikte karikatür atölyesi açmaya planlıyoruz. Açacağımız atölye sayesinde yalnız kalmayacağım ve Erzurum o atölye ile karikatürle daha iyi tanışacak. Beni yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Yoğun katılımın gerçekleştiği sergiye ise Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zafer Aynalı, Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Erzurumspor FK Kulüp Başkanı Ahmet Dal, Erzurumspor FK Teknik Direktörü Hakan Kutlu, MHP Erzurum İl Başkanı Adem Yurdagül, ERVAK Başkanı Erdal Güzel, Erzurum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Barlak, Pusula Gazetesi Genel Koordinatörü Sevda Güneş, Yazı İşleri Müdürü Cihat İncesu, İHA Bölge Müdürü Ayhan Türkez, Genel Yayın Yönetmenimiz Orhan Bozkurt,  gazeteciler ve birçok STK temsilcisi katıldı.

 

 

Çizdiği karikatürleri kahramanları ile buluşturan serginin açılışının ardından sergiyi gezenler eserleri inceleyerek Vedat Refayeli ile kahkahalar eşliğinde fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmediler.

 

 

 

 

  • 9 / 1 Refayeli'nin, 'Konuşan Çizgiler' sergisine yoğun ilgi 0

  • 9 / 2 Refayeli'nin, 'Konuşan Çizgiler' sergisine yoğun ilgi 1

  • 9 / 3 Refayeli'nin, 'Konuşan Çizgiler' sergisine yoğun ilgi 2

  • 9 / 4 Refayeli'nin, 'Konuşan Çizgiler' sergisine yoğun ilgi 3

  • 9 / 5 Refayeli'nin, 'Konuşan Çizgiler' sergisine yoğun ilgi 4

  • 9 / 6 Refayeli'nin, 'Konuşan Çizgiler' sergisine yoğun ilgi 5

  • 9 / 7 Refayeli'nin, 'Konuşan Çizgiler' sergisine yoğun ilgi 6

  • 9 / 8 Refayeli'nin, 'Konuşan Çizgiler' sergisine yoğun ilgi 7

  • 9 / 9 Refayeli'nin, 'Konuşan Çizgiler' sergisine yoğun ilgi 8

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.