Kültür-Sanat Haber Girişi : 02 Temmuz 2023 21:57

Şenkaya’da 2 gün 2 gece coşku dinmedi

​​​​​​​Şenkaya İlçesinde geleneksel olarak düzenlenen Kültür, Sanat ve Bal Festivali yoğun katılımla gerçekleşti.
Şenkaya’da 2 gün 2 gece coşku dinmedi

Erzurum Post-Şenkaya’nın Şirankes Mesire Alanı'nda bu yıl 16’ncısı düzenlenen ‘Kültür, Sanat ve Bal Festivali’ 2 gün 2 gece sürdü. Festivale katılan Erzurum Valisi Okay Memiş, AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Âlâ, AK Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz vatandaşların Kurban Bayramı'nı kutladı.

 

 

Vali Memiş, festival alanında yaptığı konuşmada, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederken, Şenkaya'nın şehitler diyarı olduğunu dile getirdi.

 

 

Memiş, "Allahuekber, Bardız şehitlerine ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Kendim Giresunluyum. Benim de büyük dedemin şahadet belgesine burada ulaştık. Bu vesileyle bayramınızı kutlar, saygılar sunarım" dedi.

 

 

"TÜRKİYE'NİN HEDEFLERİNE HEP BİRLİKTE İLERLEYECEĞİZ"

 

Allahuekber Dağları'nın yiğit evlatlarıyla birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren AK Parti Genel Başkan Vekili Bursa Milletvekili Efkan Âlâ, "Türkiye ne zaman size ihtiyaç duyduysa hep birlikte gerçekten bu büyük tarihi olan Allahuekber Dağları gibi arkamızda durdunuz. Bunları hiçbir zaman unutmuyoruz. Vatandaşlarımızdan ve sizden aldığımız iradeyi de yere düşürmeden Türkiye'nin hedeflerine doğru hep birlikte yürüyoruz. Bunun da burada heyecanını görüyorum ve sizleri tekrardan yürekten ayrı ayrı selamlıyorum." şeklinde konuştu.

 

 

 

MEHTERAN VE CİRİTCİLER  GÖSTERİ YAPTI

 

Erzurum Büyükşehir Belediyesi mehtaran takımı ve Kars'tan gelen Akçakale Atlı Cirit Spor Kulübü üyeleri de yaptığı gösterinin ardından, Âlâ, Vali Memiş'e ve protokol üyelerine Türk bayrağı verdi.

 

 

Mesire alanında çadır kuran vatandaşlar, mahalli sanatçılar eşliğinde halay çekerek eğlendi.

 

 

Programda, Şenkaya Kaymakamı Malik Çalışır, AK Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz, AK Parti İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fevzi Polat ve ev sahibi Şenkaya Belediye Başkanı Yavuz Bedir de birer konuşma yaptı.