Kültür-Sanat Düzenleme Tarihi : 26 Eylül 2020 23:06 Haber Girişi : 27 Eylül 2020 00:05

Tarihi mahallenin muhtarı çağrıda bulundu!

Tortum Bağbaşı Mahallesi Muhtarı Efendi Yarbaşı, bir çok konuda olduğu gibi yine bir ilke daha imza atarak evinde tableti olmadığı için Eğitim Bilişim Ağı (EBA)'ya giremeyen çocuklar için kampanya başlattı.

Erzurum Post- Tortum'un tarihi Taş Camisi'nin yer aldığı (Meryem Ana  Kilisesi) Bağbaşı Mahallesi Muhtarı Efendi Yarbaşı,Uzaktan Eğitim’de bilgisayar, internet veya tableti olmayan çocuklara verilmek üzere, yardım kampanyası başlattı. Öğrencilerin Muhtarlığa gelerek bilgisayar, tablet ve akıllı telefon talep ettiklerini ifade eden Yarbaşı, taleplere yetişemediğni belirterek, 'Çoıcuklarımıza yardımcı olun'' dedi.

.

İmkânı olan duyarlı vatandaşlara kampanyaya destek olmaları hususunda çağrıda bulunan Muhtar Yarbaşı, “Bizleri mutlu yarınlara taşıyacak ve güzel gelecek inşa edecek olan eğitimli çocuklardır. Çocuklarımızın güzel bir eğitim almasına katkıda bulunan tüm fertlerimize şükranlarıımıuzı sunuyoruz'' dedi.

 


''Güzel ve iyi eğitilmenin temeli imkandır'' diyen Muhtar Yarbaşı, ''Gelin çocuklarımızın hep birlikte imkanı olalım. Hayırsever herkesin  ister nakdi, ister kullanmadıkları yeni bilgisayar veya  tablet desteklerinde bulunabilmeleri için  muhtarlığımızı  aramalarını bekliyoruz. İrtibat numaramız, 0535 246 36 06  Şimdiden destek olmak isteyenlere ailelerimiz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KAYNAK: Ejderhaber.com

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.