30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor

Erzurum Post-Tüm yurtta olduğu gibi Erzurum'da da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Atatürk heykeline çelenklerin sunumuyla başlayan etkinlikler, Vali Mustafa Çiftçi'nin tebrikleri kabul etmesin ardından  Hastaneler Caddesi’nde devam etti.  Vali Mustafa Çiftçi, 9. Kolordu Komutan Tümgeneral Tevfik Algan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen askeri tören aracı ile alanı gezerek, vatandaşların bayramını kutladı.

 

 

Törenlere Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Mehmet Emin Öz ve Abdürrahim Fırat, MHP Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Garnizon Komutanı ve 9. Kolordu Komutan Tümgeneral Tevfik Algan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkan ile vatandaşlar katıldı.

 

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN MESAJI OKUNDU

 

Törende İstiklal Marşı’ndan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajı okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında “Büyük Zafer’in 101’inci yıldönümüne ulaştığımız bu gurur günümüzde, aziz milletimizin, Kıbrıs Türkü’nün ve dünyanın dört bir yanındaki 7 milyonu aşkın vatandaşımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bayram sevincimizi paylaşan tüm dostlarımıza şahsım, ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. 30 Ağustos Başkomutan Meydan Muharebesi, milletimizin asırlardır sürdürdüğü beka mücadelesinin en kritik dönüm noktalarından biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle 30 Ağustos Zaferi “Türk Ordusu’nun, Türk subay ve komuta heyetinin yüksek güç ve kahramanlığını tarihte bir daha belirleyen çok büyük bir eserdir”dedi.

 

 

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şube Başkanı Salih Mesci ve Türk Silahlı Kuvvetler adına bir subayın konuşmasının ardından öğrenciler şiir okudu. Erzurum Büyük Şehir Belediyesi Mehteran Takımı ve halk oyunları ekipleri gösteri yaptı. H30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı, geçit töreni ile sona erdi.

 

 

 

 • 11 / 1 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor 0

 • 11 / 2 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor 1

 • 11 / 3 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor 2

 • 11 / 4 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor 3

 • 11 / 5 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor 4

 • 11 / 6 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor 5

 • 11 / 7 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor 6

 • 11 / 8 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor 7

 • 11 / 9 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor 8

 • 11 / 10 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor 9

 • 11 / 11 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor 10

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
MorSektor