Gündem Haber Girişi : 01 Temmuz 2024 13:39

A Jet uçuşları vatandaşları canından bıktırdı

A Jet uçuşları vatandaşları canından bıktırdı
Türk Hava Yolları’ndan ayrılarak geçtiğimiz yıl ayrı bir şirket haline gelen AJet hakkında yurt genelinde olduğu gibi Erzurum uçuşlarında da sık sık şikayet geliyor. Rötarlı uçuşlar, uçakların erken kaldırılması, seferlerin yetersiz olması gibi sorunlar,

Erzurum Post- Türk Hava Yolları (THY) bünyesinde olan AnadoluJet, Temmuz 2023’te AJet adıyla ayrı bir şirket haline getirildi. Yolcularına modern yaklaşımlar ve ulaşılabilir fiyatlarla hizmet sunma vaadini taşıyan bir dönüşümün ardından geçtiğimiz aylarda uçuşlarına başlayan AJet Hava Taşımacılığı A.Ş. ticari hayatına şikâyetlerle başladı.

 

 

Toplam 84 uçak filosuyla iç hat ve Kıbrıs uçuşları olmak üzere 89 noktaya karşılıklı seferler düzenleyen AJet, düzeni oturtamayınca seferlerinde problem yaşanmaya başladı. Saatler süren rötarlı uçuşlar, uçakların bildirilenden erken kaldırılması, ikram menüsünde yazan fiyatlardan farklı ücret alınması gibi problemler, yurt genelinde olduğu gibi yıllardır seferlerin yetersiz olduğu Erzurum’da da tepkiyle karşılandı.

 

Tepkilerini sosyal medya hesabından paylaşan vatandaşlar, yaşadıkları sorunları çektikleri videolarla www.sikayetvar.com adresinde dile getiriyorlar.

 

İşte sosyal medyada yapılan paylaşımlardan bazıları;

 

“Elazığ’dan gelirken 1 saat 45 dakika rötar geldi. Erzurum’dan gelen insanlar 1 saat rötar ile gelmişler. Anadolu Jet iken de böyleydiniz şimdi daha da betersiniz”

 

“AJet olalı kalite yerlerde! Erzurum-Ankara 22.35 seferi rötar üstüne rötar yapıyor, saat 01.00’de kalkacakmış, başka rötar yemezse tabi”

 

“Bugün saat 21.15 Erzurum kalkışlı İstanbul Sabiha Gökçen varışlı uçuşun 22.15’e ertelendiği mesajını atıp uçağı 21.15’te kaldırmanın nasıl bir mantığı olabilir?”

www.sikayetvar.com adresinde dile getirilen sorunlar ise yüzlerce;

 

Alkışlı protesto

 

Geçtiğimiz 15 Haziran günü 09.50’de kalkış yapması planlanan AJet firmasına ait Erzurum-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapacak uçak ise 4 saat rötar yapınca yolcuların protestosuna neden olmuştu. Yolcular uçak beklerken tepkilerini alkışlar ve yuhalamalar ile göstermişti.

 

 

 

Menüde yazan ücretten fazlasını talep etti

 

İstanbul-Erzincan uçuşunda yolcularına fiyat listesinin yer aldığı menüleri veren görevliler, menüde yazan ücretten fazlasını talep etti. Fiyat farkının görüldüğü uçuşta menüde 250 TL olarak sunulan ikramlıklardan 260 TL alındı. Uçuş sırasında yolculara yapılan açıklamada; fiyat farkının pos cihazının güncellenmemesinden kaynaklandığı belirtildi.

 

Birçok ilde benzer sorunlar yaşatan ve mağduriyetlere neden olan havayolu şirketinin nasıl bir adım atacağı merak konusu oldu.

 

Kaynak: Manolya BULUT - Pusula Gazetesi

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.