Gündem Haber Girişi : 29 Ağustos 2022 12:05

AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu sessizliğini bozdu!

AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu sessizliğini bozdu!
AKP'li isimlerden Beştepe'deki bir danışmana ve bürokratlara uzanan rüşvet ağı iddialarının odağındaki isimlerinden Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğu, Sedat Peker'in bir videoyu paylaşmasının ardından sessizliğini bozdu,

Erzurum Post- Orhan Bozkurt'un haberi- AKP'li isimlerden Beştepe'deki bir danışmana ve bürokratlara uzanan rüşvet ağı iddialarının odağındaki isimlerinden Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğu, Sedat Peker'in bir videoyu paylaşmasının ardından sessizliğini bozdu, kendisine kumpas kurulduğunu söyledi. Taşkesenlioğlu,  boşanma aşamasındaki eşi Ünsal Ban tarafından gizli çekildiğini belirttiği görüntülerle ilgili olarak, “Ünsal Ban'ın ailesinin ve çevresinin uzun dönemdir benim ve ailemin adını kullanarak yaptığı usulsüzlüklere gösterdiğim tepkim yaşadığım bu zorlu süreci gözler önüne sermektedir" dedi.

 

Taşkesenlioğlu, suç örgütü lideri Sedat Peker’in sosyal medyada yayınladığı  görüntülerle ilgili yine sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı. Aynı zamanda Sermaya Piyasası (SPK)  önceki başkanlarından Ali Fuat Taşkesenlioğlunun kardeşi olan AKP Erzurm Milletvekili Zewhra Taşkesenlioğlu, sosyal medyada gündem olan görüntülerle ilgili yapılanların kumpas olduğunu iddia etti. Taşkesenlioğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

 

“KADINA KARŞI ŞİDDETİN EN AĞIR ŞEKLİNE MARUZ BIRAKILMIŞ BULUNMAKTAYIM”

 

“Sosyal medyada şahsımı hedef alan mahrem görüntülerle ilgili şu açıklamayı yapmam zaruri olmuştur; kendi mahrem evimde, başım açık şekilde Ünsal Ban tarafından gizli çekilen görüntülerim kişisel ve aile mahremiyetim hiçe sayılarak milyonlara servis edilmiştir. Son derece çirkin ve gayriahlaki sözkonusu görüntülerle kadına karşı şiddetin en ağır şekline maruz bırakılmış bulunmaktayım.

 

“TEPKİM YAŞADIĞIM BU ZORLU SÜRECİ GÖZLER ÖNÜNE SERMEKTEDİR”

 

Sözkonusu şahsiyetin boşanma sürecinde kendini haklı konuma getirebilmek için olmadık yollara başvurduğu görülürken, tartışmanın öncesi ve sebebinin ne olduğu bilinmeden, bir kurgu üzerinden servis edilen bu görüntüler toplum nezdinde beni küçük düşürüp, itibarımı lekelemeyi hedef almıştır. Görüntülerde tartışma sırasında Ünsal Ban'ın ailesinin ve çevresinin uzun dönemdir benim ve ailemin adını kullanarak yaptığı usulsüzlüklere gösterdiğim ve artık son noktaya gelen tepkim yaşadığım bu zorlu süreci gözler önüne sermektedir. Farklı bir boyuta çekilen bu görüntüler, boşanma sürecinde zor günler yaşayan bir kadının linç edilmesi ve itibarsızlaştırma çalışmasından başka bir amaca hizmet etmemektedir.

 

 

“BU İFTİRALARI ATAN YA DA TARAF OLAN HERKESLE YARGI ÖNÜNDE HESAPLAŞACAĞIM”

 

Diğer taraftan aile mahremiyetini toplumun en temel değerlerini bile hiçe sayan, kınanması gereken bu rezillik maalesef siyasi bir lince dönüştürülmüştür. Günlerdir ailemle birlikte sistematik olarak iftira kampanyası ile karşı karşıya kaldığımı ve bu iftiraları atan ya da taraf olan herkesle yargı önünde hesaplaşacağımı belirtmek isterim. Şahsıma yönelik bu yargısız infazın son bulacağına ve son derece ahlaksızca oynan bu kumpasın yargı önünde gün yüzüne çıkacağına inancım tamdır. Bu konu ile ilgili adli ve hukuki süreç başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

RÜŞVET İDDİALARI VE KURDUĞU ŞİRKETLE İLGİLİ BİR AÇIKLAMA YAPMADI

 

Suç örgütü lideri Sedat Paker, SPK eski başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu'nun kardeşi olan Zehra Taşkesenlioğlu'na ait olduğunu iddia ettiği  video ile ilgili, "Ben, Ünsal Ban ile telefonla birkaç kez görüştüm. O da öldürüleceğini düşünüyor. Hatta eşi olan AK Parti'nin Erzurum milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun evde otururlarken kendisine bıçakla saldırarak kısmen yaraladığı olaydan sonraki gizlice çekmiş olduğu görüntüleri bana yolladı. Ben de bu görüntüleri sizinle paylaşacağım" demişti. Söz konusus videoda Zehra Taşkesenlioğlu’nun elinde bir bıçak olduğu halde boşanma aşamasındaki kocası Ünsal Ban olduğu iddia edilen bir kişi ile “Siz para çalacaksınız, siz para yapacaksınız, ben ise rezilliğini yaşayacağım” diyerek tartıştığı görülüyordu.

 

AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun, Sedat Peker’in iddiaları arasında yer alan kendisi ve Nesrin Kakırman'a ait olduğu belirtilen Maya Eğitim Danışmanlık şirketi, iş insanı Mine Tozlu Sineren ile görüşmesi ve yönlendirmesi, kardeşi Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve 180 milyon dolarlık rüşvet iddiaları hakkında ise her hangi bir açıklamada bulunmaması dikkat çekti.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.