Gündem Haber Girişi : 23 Aralık 2022 19:01

AKP mitingi için velilere izin formu dağıtıldı

AKP mitingi için velilere izin formu dağıtıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Erzurum’da düzenleyeceği miting öncesi okullarda velilere form dağıtılarak öğrencilerin katılımı için izin istendi. Duruma tepki gösteren İYİ Parti Milletvekili Cinisli, “ Aziz hemşehrilerim, ya sabır, az kaldı" diye konuştu.

Erzurum Post-Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan  toplu açılış ve miting yapmak için 24 Aralık 2022 Cumartesi günü Erzurum'a gelecek. Erdoğan'ı, Erzurum'da karşılamak için günlerdir yoğun mesai yapan AKP teşkilatları ve belediyelere kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra Milli Eğitim İl Müdürlüğü de katıldı.

 

 

Kentte kamu çalışanlarına miting için SMS mesajları gönderilirken Milli Eğitim Müdürlüğü'nün talimatıyla dağıtılan matbu formlarla da velilerden öğrencilerin mitinge katılması için izin istendi.

 

 

“AZİZ HEMŞEHRİLERİM, YA SABIR  AZ KALDI”

 

Dağıtılan formlarda miting alanının adresi verilerek , toplu açılış töreni düzenleneceği belirtilirken, Erdoğan'ın katılacağının belirtilmemesi dikkat çekti. İzin formlarında  öğrencileri okulllarının önünden Büyükşehir Belediyesi’ne ait otübüslerin ücretsiz taşıyacağı da paylaşıldı.

 

 

Duruma tepki gösteren İYİ  Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunarak  “Erzurum‘da çocukları Cumartesi günkü AKP mitingine gitmeye zorlanan veliler, talimat giden üniversite öğrencileri  isyandalar. Arayan, arayana. Aziz hemşehrilerim, ya sabır. Az kaldı” dedi.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.