Medya Haber Girişi : 20 Aralık 2021 09:33

AVKON'dan Sarıkaya'ya sert kınama!

Avrasya Medya İletişim Konfederasyonu(AVKON) Genel Başkanı Şakir Gürel, yayınladığı bildiri ile Gazeteci Muharrem Sarıkaya'nın canlı yayın şiddetini sert bir dille kınadı.

Erzurum Post-Gazeteci Muharrem Sarıkaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Habertürk Televizyonu için gerçekleştirdiği canlı yayın sırasında, İhlas Haber Ajansı Gaziantep Muhabiri Ahmet Demir’i tokatladı. Avrasya Medya İletişim Konfederasyonu (AVKON) Genel Başkanı Şakir Gürel, yayınladığı bildiri ile "Yayına yansımayan ve aynı derecede basit teknik bir sorundan dolayı, canlı yayın hizmeti aldığı İHA’nın muhabirini tokatlayan Muharrem Sarıkaya’yı en sert biçimde kınıyoruz" dedi.

 

Avrasya Medya İletişim Konfederasyonu(AVKON) Genel Başkanı Şakir Gürel, yayınladığı bildiride şunları söyledi: 

 

 

"SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN LİNÇ GİRİŞİMİNİ DOĞRU BULMUYORUZ"

 

" Olayın ardından bu hareketin kendisine yakışmadığını kabul ederek, muhataplarından ve kamuoyundan açıkça özür dileyen Sarıkaya’yı kayıtsız şartsız eleştirip kınamakla birlikte, sadece bu vahim hatayı yapan Meslektaşımız olduğu için değil, hiç kimseye karşı yapılmasını istemediğimiz için sosyal medya üzerinden başlatılan linç girişimlerini de doğru bulmadığımızı belirtmek isteriz.

 

"BASIN EMEKÇİLERİ VE YAYINCILARIN YANINDAYIZ"

 

Bu vesileyle sevgili meslektaşımız İHA çalışanı  Ahmet Demir'e geçmiş olsun  dileklerimizi iletiyor, Anadolu yayıncılığının mazlum, mağdur ama bir o kadar da mağrur basın emekçilerinin ve yayıncılarının yanlarında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.