Siyaset Haber Girişi : 25 Eylül 2022 18:48

Bahçeli, Erzurum'da konuştu: Bekamız tehlikeye girerse yok oluş kaçınılmazdır

Erzurum mitinginde CHP lideri Kılıçdaroğlu ve muhalefeti hedef alan Bahçeli, "İktidarı ve siyasi ikbali gecenin zifiri karanlığında arayan Türkiye muhaliflerinin kalın maskesi 2023'te yırtılıp atılacaktır. Onların hükmü şafak sökene kadardır"dedi.
Bahçeli, Erzurum'da konuştu: Bekamız tehlikeye girerse yok oluş kaçınılmazdır

Erzurum Post- Orhan Bozkurt'un haberi-Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, “Aday Belli, Karar Net” temalı mitinglerinin dördüncüsü Erzurum’da düzenlendi.

 

İstasyon Meydanı’nda gerçekleşen miting için kentte gelen Bahçeli’yi hava alanında MHP teşkilatlarının yanı sıra AKP’lilerin karşılaması dikkat çekti.

 

 

BAŞKAN SEKMEN VE MİLLETVEKİL AKDAĞ HAVA ALANINDAYDI 

 

MHP liderini Erzurum Havaalnı’nda AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AKP Milletvekili Recep Akdağ, İl Başkanı Mehmet Emin Öz, AKP’li ilçe belediye başkanları ve çok sayıda AKP’li yönetici karşıladI.

 

AKP’nin Erzurum’daki il ve ilçe teşkilatlarından da çok sayda partili miting alanında yer aldı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen sosyal medya hesaplarından MHP lideri Bahçeli’yi karşılama anında çekilen fotoğrafını paylaşarak,  “2023’e Doğru Aday Belli Karar Net” Erzurum Mitingimiz nedeniyle şehrimize gelen MHP Genel Başkanımız Sn. Devlet Bahçeli Beyefendi’yi Erzurum Havalimanı’nda karşıladık” dedi.

 

 

HEDEFİNDE KILIÇDAROĞLU VARDI

 

İstasyon Meydenın'da toplanan partililerine hitap eden Bahçeli, Cumhurbaşkanı adaylarının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu yineleyip Cumhur İttifakı için oy istedi. Bahçeli konuşmasında CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, “Kılıçdaroğlu 2 Ağustos'ta Erzurum'a gelerek yalanlarına yenilerini ekledi. Bu ziyaretinde helalleşmek istediğini belirtti. Kılıçdaroğlu önceki konuşmasında, ‘Selahattin Demirtaş'ın Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız’ demişti. Kılıçdaroğlu’nun Erzurum’a gelerek Nutuk’tan bahsetmesine gerek yoktur” dedi.

 

 

“TÜRK MİLLETİ MÜHRÜ ELİNE ALDIĞINDA ZİLLET PARTİLERİNİ GÖREN OLMAYACAKTIR”

 

İşte MHP lideri Bahçeli'nin Erzurum ‘da yaptığı açıklamalarından öne çıkanlar:

“Yurdumun her insanını muhabbetle kucaklıyorum. Erzurum'da deniz yok diyorlar. Evet yok ama ben burada sevda okyanusu görmekteyim. Niyaz ederim ki Allah sizi kötü niyetten ilelebet korusun. Türkiye muhaliflerinin kalın maskesi 2023'te yırtılıp atılacaktır. Türk milleti mührü eline aldığında zillet partilerini gören olmayacaktır.

 

Hiç kimse boş hayale kapılıp yanlış hesap yapmasın. Aydınlık yarınlarınıza sahip çıkacak mısınız? Bayrağa sahip çıkacak mısınız? Bu inanmışlığınız gösteriyor ki, Erzurum'da Zillet İttifakı'na geçit yok.

 

2023’te cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin 2. yarısına geçmiş olacağız. Terörü bitirmiş, işsizliği yenmiş, üretim, yatırım seferberliği ile yükseldikçe yükselmiş bir ülke gerçeğine ulaşacağız, Türkiye'yi büyüteceğiz.

 

 

“ADAYIMIZ BELLİ KARARIMIZ NET”

 

Bizim adayımız belli, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır.

 

Kılıçdaroğlu 2 Ağustos'ta Erzurum'a gelerek yalanlarına yenilerini ekledi. Bu ziyaretinde helalleşmek istediğini belirtti. Kılıçdaroğlu önceki konuşmasında, ‘Selahattin Demirtaş'ın Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız’ demişti. Kılıçdaroğlu’nun Erzurum’a gelerek Nutuk’tan bahsetmesine gerek yoktur.

 

Bir teröristin bir casusun göğsünde şeref madalyası taşıyacağını düşünen Kılıçdaroğlu'ndan başkası değildir. Demirtaş'ın dışarıya çıkaracağını söyleyen Kılıçdaroğlu bu yetkiyi kimden alıyorsun? Cezaevinde bulunan terör suçlusunu nasıl dışarıya çıkaracaksın.

 

 

“KILIÇDAROĞLU'NUN SÖZLERİ TÜRKİYE'YE MEYDAN OKUMA KÜSTAHLIĞIDIR”

 

Geçtiğimiz günlerde Elazığ'a gitti. Gakkoşlar Kılıçdaroğlu'na ders verdi. Kılıçdaroğlu'nun terörist Demirtaş’a şeref madalyası takacağım sözü afişe edildi. CHP'li vekilin ve Kılıçdaroğlu'nun dış politika baş danışmanının ‘Türkiye maalesef  Azerbaycan'a yardım ediyor' sözü gözler önüne serildi. Bu pankartların hepsi doğru hatta daha fazlası vardır. Kılıçdaroğlu'nun sözleri hakaret içerikli bir iftiradır. Demirtaş'a şeref madalyası takacağım sözünün yazılı olduğu afişte poz vermesi, ‘barışacağız' demesi, Türkiye'ye meydan okuma küstahlığıdır.

 

Kılıçdaroğlu açıklasın İmralı canisinin serbest kalmasını diğer ittifak ortaklarıyla konuştu mu? Böyle bir gizli ajandaları var mı?

 

Kılıçdaroğlu'nun PKK'nın emellerine sarılmıştır. Okyanus ötesinde kripto mesajlar aldı mı? Ateş olsanız cümrünüz kadar yer yakarsınız. Kaçamazsınız, kurtulamazsınız. Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge yoktur.

 

 

“6'LI MASANIN ALTI YILAN, ÇIYAN KAYNAMAKTA, TÜRK DÜŞMANLARI ZEHİR KAYNATMAKTADIR”

 

Kılıçdaroğlu burada esti gürledi, daha sonra Şırnak Uludere'ye giderek nifak yaydı. Helalleşme maskesi altında mesaj vermek aymazlıktır. Türkiye'de Roboski diye bir yer yoktur. Erzurum'da başka, Uludere'de başkadır.

 

6'lı masanın altı yılan, çıyan kaynamakta, Türk düşmanları zehir kaynatmaktadır. Terörle mücadeleye hayır diyen bunlardır. Mavi Vatan’daki varlığımıza karşı çıkan bunlardır.

 

 

“BİZ MİLLETİN RUH KÖKÜ OLAN CUMHUR İTTİFAKI'YIZ”

 

1915 olayın iç yüzünü saptırmak tarih suçudur. Zillet İttifakı bunlara da tepkisizdir. Kendileri kimdir ki adayları ne olacaktır.

 

Bekamız tehlikeye girerse yok oluş kaçınılmazdır. Türkiye'nin güvenliği her şeyin önünde ve üstündedir. Ülkemizin geleceğini teslimiyetçiler belirleyemez. Biz milletin ruh kökü olan Cumhur İttifakı'yız. Enflasyon varsa bugün yarın düşer, ancak vatan elden giderse bu ağır sonuç nasıl telafi edilecektir.”

 

 

Bahçeli, mitinge Gümüşhane, Erzincan, Bingöl, Bayburt ve Erzurum'dan gelenlere  teşekkür ederek,“Cumhuriyet'in 100. yıl dönümünü cumhurun zaferiyle taçlandıracağız”dedi. MHP lideri konuşmasının sonunda kürsüden partililerine karanfil atarak meydandan ayrıldı.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.