Ekonomi Haber Girişi : 08 Mart 2024 20:51

 Başkan Akarsu’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı…

 Başkan Akarsu’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı…
Erzurum Ticaret Platformu Başkanı Çetin Akarsu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ezurum Post-Erzurum Ticaret Platformu Başkanı Çetin Akarsu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Akarsu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadının onuru ile yaşayacağı güvenli bir toplum ve adaletli bir gelecek inşa etmek adına kadınların olağanüstü durumlarda en fazla yükü omuzladığını vurgulayarak, mücadeleci sevgi ve merhamet ruhunu taşıdıklarını ifade etti. 

 

“Kadın; annedir, eştir, kardeştir, evlattır; hayatın her alanında baş tacımızdır.”

 

Başkan Akarsu, yayımladığı mesajında:“Fedakarlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle geleceğimizin şekillendirilmesinde hayati role sahip olan, insanlığın ilk öğretmeni ve hayatımızın her alanında varlıklarını hissettiğimiz kadınlarımızın yaşamımızdaki yeri ve önemi kelimelere dökemeyeceğimiz kadar büyük ve anlamlıdır. Kadın; annedir, eştir, kardeştir, evlattır; hayatın her alanında baş tacımızdır.

 

Bizler, cenneti annelerin ayağının altına seren bir dinin mensupları, hem yönetimde hem de aile içerisindeki vakur duruşuyla örnek teşkil eden Hayme Anaların, yeri geldiğinde İstiklal Mücadelemizde eşsiz Kahramanlıklar gösteren Nene Hatunların ve Kara Fatmaların torunlarıyız. Toplumun yapı taşı aile kurumunun anneleri olan kadınlarımız, son yıllarda giderek artan bir şekilde sosyal, ekonomik ve siyasal alanlarda yer alarak toplumsal hayatta daha aktif rol oynamaya başlamıştır. Başta siyaset, ekonomi ve eğitim olmak üzere toplum hayatında kadını dışlayan bir anlayış benimsenmesi, kuşkusuz sadece kadınlar için değil, bütün toplum için büyük eksikliktir. Kadına yönelik şiddet ve baskı sadece ülkemizin değil, tüm dünya kadınlarının sorunudur. Uğradığı haksızlıklar, adaletsizlikler, ayrımcılıklar karşısında kadının yanında yer almak, insan olan herkesin görevidir.. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyorum.”
 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.