Gündem Haber Girişi : 17 Aralık 2022 16:49

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, Erzurum'da açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Salı günü yapılacak toplantıda asgari ücretin görüşmelerinde uzlaşmaya varacaklarını belirterek, "Emekçilerimizin beklediği, işverenlerimizin de ödeyebileceği bir ücret seviyesinde uzlaşma sağlayacağız" dedi

Erzurum Post-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Erzurm'a geldi.  Havaalnaında karşılanan Bilgin, Ak parti Erzurum İl Başkanlığı ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin, salı günü Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun sontoplantısısnı yapacağını belirtti.

 


Salı günü yapılacak olan toplantıda asgari ücret görüşmelerinde uzlaşmaya varacaklarını açıklayan Bilgin, şunları söyledi:

 

 

"Salı günü asgari ücretin müzakeresinde uzlaşmaya varacağız. Emekçilerimizin beklediği, işverenlerimizin de ödeyebileceği bir ücret seviyesinde uzlaşma sağlayacağız. Asgari ücret sosyal devletin çalışanları koruduğu bir ücrettir. Evet asgari ücreti devlet vermez, işverenler verir ama işçilerini koruyacak bir asgari ücret rakamında uzlaşmayı devlet belirler. Bizim de burada temel fonksiyonumuz budur. Bir çok sorunu çözdük, bunları da çözeceğiz."

 

 

Bakan Bilgin,  Salı günü yapılacak olan toplantının ardından Türkiye için olumlu bir haberi paylaşacaklarını ifade ederek, "Emekçilerimizi koruyan, onları tatmin eden onların hayat şartlarını aşmalarına katkı yapacak bir ücret seviyesinde, Türkiye rahat bir nefes alır diye düşünüyorum" diye konuştu.

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.