İlçeler Haber Girişi : 05 Haziran 2024 17:22

Çat İslamı Eserler Müzesi, AKP’li belediye döneminde harabeye döndü

Çat İslamı Eserler Müzesi, AKP’li belediye döneminde harabeye döndü
Erzurum’un Çat İlçesinde ÇHP’li Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç tarafından yaptırılan ve 2018 yılında hizmete açılan İslam Eserleri Müzesi, AKP’li  belediye döneminde bakımsızlık ve ihmal yüzünden harabe  hale geldi.  

Erzurum Post-Erzurum’un Çat İlçesinde ÇHP’li Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç tarafından yaptırılan ve 2018 yılında hizmete açılan İslam Eserleri Müzesi, AKP’li  belediye döneminde bakımsızlık ve ihmal yüzünden harebe  hale geldi.  

 

 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanı sıfatıyla katıldığı törenle hizmete açılan ve adından uzun süre söz ettiren görkemli yapı, AKP’li Melik Yaşar’ın Çat Belediye Başkanı seçilmesinin ardından özel bir protokolle Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredilmişti.

 

 

31 Mart’ta yeniden Çat Belediye Başkanı seçilen CHP’li Kılıç, “Bu müzenin Çat ilçemize CHP’li bir belediye başkanı tarafından kazandırılmış olmasını mı hazmedemediler. Tek kelimeyle pes doğrusu!” diye konuştu.

 

 

KEMAL KILIÇDAROĞLU TARAFINDAN HİZMETE AÇILMIŞTI

 

İslam Eserleri Müzesini 25 yıllığına Çat Belediyesi’nden devralan bakanlık ise, büyük umutlarla inşa edilen müze binasının kapısını 2 yıl boyunca hiç açmadı. Bakımsızlık yüzünden tanınmaz hale gelen müzeyi görenler, şaşkınlığını gizleyemezken, Çat Belediye Başkanı CHP'li Arif Hikmet Kılıç ise, “Pes Doğrusu!” ifadesini kullandı. 

 

 

Çat Belediyesi İslam Eserleri Müzesini 2018 yılında görkemli bir törenle hizmete açtıklarını hatırlatan CHP’li Başkan Arif Hikmet Kılıç, “Açılış törenimize o dönem CHP Genel Başkanımız olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da katılmıştı. Biz bu müzede aralarında bazı kutsal emanetlerin de bulunduğu çok sayıda eseri bir araya getirmiş ve ilçemizde turizm adına çok kıymetli bir adım atmıştık” dedi.

 

 

“CHP’Lİ BELEDİYE TARAFINDAN AÇILMASINI HAZMEDEMEDİLER”

 

2019 Mahalli İdareler Seçimleri ile birlikte Çat Belediye Başkanlığı görevini AKP’li Melik Yaşar’a devrettiğini kaydeden Başkan Arif Hikmet Kılıç, “İlçeye kazandırdığımız bu eser rahatsızlık uyandırmış olacak ki, önce çeşitli karalama kampanyaları organize edildi, sonra da bu görkemli yapı Kültür ve Turizm Bakanlığına 25 yıllığına devredildi. Bakanlık, içindeki eserleri taşıdı, ancak edindiğimiz bilgilere göre; daha sonra binanın değil kapısını bile açmak, önünden bile geçmedi. İlçemizde turizm adına atmaya çalıştığımız bu kıymetli adım, ne yazık ki bakımsızlığa, ihmale ve hatta daha ötesi kötü niyete kurban edildi. Bir ilçeye el birliğiyle bu kadar mı kötülük yapılır? Bir ilçeye kazandırılmış böyle kıymetli bir esere bu kadar mı düşmanca davranılır? Çok merak ediyorum; acaba Çat ilçemize bir müzeyi mi çok gördüler yoksa bu müzenin Çat ilçemize CHP’li bir belediye başkanı tarafından kazandırılmış olmasını mı hazmedemediler. Tek kelimeyle pes doğrusu!” diye konuştu

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.