Siyaset Haber Girişi : 15 Mart 2024 19:38

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atlıhan Atila: Biz şeffaf belediyeciliğe talibiz

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atlıhan Atila: Biz şeffaf belediyeciliğe talibiz
CHP’nin Erzurum Büyükşehir Belediye BaşkanAtila, Yakutiye ilçesinde  esnaf ziyaretlerinde vatandaşların sorunlarını dinledi.

Erzurum Post- CHP’nin Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Atlıhan Atila, Yakutiye ilçesinde  esnaf ziyaretlerinde vatandaşların sorunlarını dinledi. CHP Yakutiye Belediye Başkan Adayı Adnan Atalay ve Yakutiye İlçe Başkanı Ekrem Ekmekçi ile birlikte soksk sokak gezen Atilla, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizim ranta, talana karnımız tok. Biz şeffaf belediyecilik hizmetine talibiz”dedi.

 

 

“İKTİDAR HALKI UNUTTU, RANTA TALANA KARNIMIZ TOK”

 

Cumhuriyet caddesinde vatandaşların sıcak sevgisi ile karşılanan CHP Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atila, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yerel yönetim ile merkezi yönetim ele ele vermezse herhangi bir şey gelmez” sözlerine değinen Başkan Adayı Atlıhan Atila, oy kullanırken vatandaşlık görevini laiki ile yerine getirmelerini istedi. Atila,”İktidar partisindeki belediye başkanını seçmek zorunda değilsiniz. İktidar ne yazık ki halkı unuttu. Başka işlerle uğraşıyor. İktidarın bugün diyanete fitrelerinizi, SMS yoluyla gönderin diye mesaj attığını gördük. Fitrelerinizi LÖSEV Vakfı'na verin. Mübarek Ramazan ayındayız. Ramazan'da bütün inançlara, bütün mezheplere aynı yakınlıkta bir Diyanet İşleri Başkanı istiyoruz.”

 

 

“YOKSULLUĞA ÇARE BULACAK BİR İKTİDAR İSTİYORUZ”

 

“İktidara oy vermeyin, biz yoksulluğa çare bulacak bir iktidar istiyoruz. Böyle bir iktidar olmadığına göre belediyeler sosyal belediyecilik yapacak. Belediyeler halkçı belediyecilik yapacak. Halk Ekmeği, Halk Eti, Halk Market'i kurduk, aşevlerini kurduk ve buralardan faydalanan kişi sayısı çoğaldıkça biz utanıyoruz. ! Yoksulluk çoğaldıkça biz utanıyoruz. Altına alım gücü yetmiyor, Dolar 19 liraydı, bugün 33-32 lira oldu. Demek ki bu hükümet bu işi bilmiyor, yönetemiyor. O zaman 31 Mart, bu hükümete bir ihtar çekmenin zamanıdır. Biz seni istemiyoruz. Senin politikalarını istemiyoruz. Senin yapacağın belediyeciliği de istemiyoruz demek lazım. Ranta, talana karnımız tok.

 

 

“KİMSEYİ ZENGİN ETMEK İÇİN BELEDİYECİLİK YAPMAYACAĞIZ”

 

“Doğru ve şeffaf belediyeciliği gerçekten biz yapacağız. Siz degerli hemşehrilerimizin teveccühü ile Erzurum’da farklı bir belediyecilik hizmeti vermek istiyoruz.  Biz Dadaşlar diyarından bir kez daha haykırıyoruz; yetimin hakkını yetime teslim edecek bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Başka türlü, bizden bir şey beklemeyin. Biz hiç kimseyi zengin etmek için belediyecilik yapmıyoruz. Hiçbir akrabamız köşeyi dönsün diye belediyecilik yapmayacağız. Bizim yakınlarımız belediyenin müteahhitliğini yapmıyor. Bunların hepsi onlara ait.”

 

 

“İKTİDAR ESNAFI, EMEKLİYİ UNUTTU”

 

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atila, emeklilerin açlık sınırının altında maaş aldığını artık buna dur demek gerektiğini ifade ederek, “İktidar esnafı unuttu, çiftçiyi unuttu, gençleri unuttu, çocukları unuttu, kadınları unuttu, hepimizi unuttu. Biz bu ülkenin öksüz evlatları gibiyiz. Bu yoksullukla mücadelede en zorlanan grup emekliler ne yazık ki. Açlık sınırının altında aldığı maaşlarla hayata tutunmaya çalışıyorlar. Önümüzdeki dönemde en düşük maaş alan emeklileri sosyal yardım grubumuzun içine alıyoruz. Çünkü gerçekten açlık sınırının altında sosyal yardıma muhtaç durumdalar. Hem sosyal kart yardımı vereceğiz, hem koli yardımı ve yakacak yardımı yapacağız. Yine yoksullukla mücadele ekiplerimizin yaptığı incelemelere göre tam gün okula giden çocuklarımız öğlenleri çoğu zaman aç ne yazık ki. Anneleri onlara evden yemek getirirlerse okul bahçelerinde soğukta karınlarını doyurmaya çalışıyorlar. Bize versinler bu işleri biz yapalım. Çocuklarımıza gıda dağıtacağız desek, süt dağıtacağız desek bizi okullara sokmuyorlar. Bununla mücadelenin yolu iktidarın politikalarıdır. Bir ucundan tutalım diyoruz bizi engellemeye çalışıyorlar. Çiftçiler için, esnaf için, emekliler için, gençler için, kadınlar için, çocuklar için, tüm halkımız için oylarınıza talibiz. Yolumuz açık olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkanlığı’nda Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Erzurum’da Cumhuriyetin 100. yılında şeffaf belediyeciliği en iyi şekilde uygulayan bir yönetime talibiz”diye konuştu.

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.