Gündem Haber Girişi : 26 Ocak 2023 18:50

CHP Erzurum'da, İsveç'te Kur'an-ı Kerim'e yapılan saygısızlığı kınadı

CHP Erzurum İl Başkanlığı İsveç'te Kur'an-ı Kerim'in yakılmasını protesto etti. Lala Paşa Camii önünde ikindi namazı sonrası stand kuran CHP İl Başkanlığı, camiden çıkan vatandaşların kandillerini kutlayarak, Kur'an-ı Kerim ve kandil simidi hediye etti.
CHP Erzurum'da, İsveç'te Kur'an-ı Kerim'e yapılan saygısızlığı kınadı

Erzurum Post- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzurum İl Başkanlığı İsveç'in başkenti Stokholm'de  Kur'an-ı Kerim yakılmasını protesto etti. 

 

 

CHP’liler Erzurum’da bugün ikindi namazı sonrası Lala Paşa Camii önünde stand açarak vatandaşların Regaip Kandili’ni kutlayarak Elmalılı Hamdi Yazır'ın meali olan Kur'an-ı Kerim dağıttı.

 

 

“BİZ MÜSLÜMANLAR OLARAK HİÇ KİMSENİN İNANCINA VE KİTABINA SAYGISZILIK ETMEYİZ”

İl Başkanı Suat Dülger, stand önünde biriken kalabalığın üç ayları ve Regaip Kandili’ni kutlayarak şunları söyledi: "İsveç'in başkenti Stokholm'de densizin biri, kaba bir insan kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık yapmıştır. İsveç devleti ise buna önlem almak yerine izlemiştir.

 

 

Kendilerini şiddetle kınıyoruz. Biz Müslümanlar olarak hiç kimsenin inancına ve kitabına saygıszılık etmeyiz. Biz de Cumhuriyet Halk Partisi Erzurum il örgütü olarak bunu protesto etmek için elimizde olan Elmalılı Hamdi Yazır'ın Türkçe mealli ile Kur'an-ı Kerim dağıtacağız. Hepinizin kandilinizi kutluyor ve kutsal kitabımıza saygısızlık edenleride şiddetle kınıyoruz" 

 

 

CHP'liler tarafından dağıtılan Türkçe mealli Kur'an-ı Kerim alabilmek için Erzurumlular adeta izdiham oluşturdu. CHP'li İş İnsanı Serhat Can Eş'in katıldığı protesto etkinliğinde ayrıca  vatandaşlara kandil simidi ikram  edildi.

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.