İlçeler Haber Girişi : 01 Nisan 2024 20:27

CHP, Şenkaya'da 47 yıl sonra Belediye Başkanlığını kazandı

CHP, Şenkaya'da 47 yıl sonra Belediye Başkanlığını kazandı
Cumhuriyet Halk Partisi Erzurum İl Başkanı Serhat Can Eş, Seçim sonuçlarının iktidara ders niteliğinde olduğunu belirterek, “ Tüm Türkiye’de olduğu gibi Erzurum’da da seçmen iktidara gerekli dersi verdi.” dedi.

Erzurumekspress- Cumhuriyet Halk Partisi olarak Erzurum’da belediye sayısını iki ye çıkardıklarını belirten İl Başkanı Serhat Can Eş, “ Cumhuriyet Halk Partisi 47 yıl sonra Şenkaya’dan Belediye Başkanı çıkarmayı başardı. Belediye Başkanımız Görbil Özcan’ın Erzurum’u sosyal belediyecilikle tanıştıracağından hiçbir kuşkum yok.” dedi.

 

Çat’ta bir kez daha Belediye Başkanlığına seçilen Arif Hikmet Kılıç’ın, iktidarın sırtını yere getirdiğini belirten Can Eş, “ Çat’ta Arif Hikmet Kılıç, sadece belediye başkan adayını değil, iktidarın tamamını yenmiştir. Çat seçmeni hükumete tokat gibi bir cevap vermiştir.” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki değişimin tüm ülke genelinde sandığa yansıdığını belirten Can Eş, “ Erzurum’un tamamında kendi adaylarımızla seçime katıldık. Bu süreçte partimizin başarısı için sahada aktif bir biçimde çalışan, teşkilat başkanlarımıza, Belediye Başkan adaylarımıza, meclis üyesi adaylarımıza, ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 31 mart 2024 tarihi Erzurum’da bir milattır. Bu günden sonra Erzurum’da artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Erzurum’un çantada keklik olmadığını gösteren tüm Dadaşlara en kalbi sevgilerimi saygılarımı sunuyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da işimiz gücümüz Erzurum olacak” dedi.

Kaynak: Erzurum Ekspres

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.