Siyaset Haber Girişi : 05 Mayıs 2023 20:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum’dan balkon ve seccade hatırlatması yaptı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum’dan balkon ve seccade hatırlatması yaptı...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurum'da 14 Mayıs seçimlerinden zaferle çıkacaklarını belirterek, "O akşam yine balkon konuşması yapacağım. Öyle bir zafer olacak ki, seccadeye ayakkabı ile basanlar değil, kıblesi Kabe olanlar kazanacak" dedi.

Erzurum Post-Orhan  Bozkurt'un haberi-AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erzurum’da yaptığı konuşmada 14 Mayıs seçimlerinden büyük bir zaferle çıkacaklarını söyledi. Van’da olduğu gibi Erzurm’da da Erdoğan’dan önce kürsüye HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriye Yapıcı çıkarak, Cumhur İttifakı'na destek istedi.

 

“SECCADEYE AYAKKABILARIYLA BASANLAR DEĞİL KIBLESİ KABE OLANLAR SEVİNECEK”

 

Erdoğan, diğer mitinglerde olduğu gibi ‘Seni seviyorum’ şarkısını söyleyerek başladığı konuşmasında “14 Mayıs günü öyle bir zafer olacak ki Kandil'deki terör baronları dışında kimse kaybetmeyecek. Pensilvanya'daki hainler dışında kimse üzülmeyecek. Kürt kardeşlerimi tenzih ederim, Kandil'deki haindir. 14 Mayıs kalbi bizimle çarpanların da bayramı olacak. Umudunu Türkiye'ye bağlamış mazlum ve mağdurlar sevinecek. Hiçbir anımızı, hiçbir günümüzü boşa geçirmeyeceğiz, kapı kapı dolaşacağız. 14 Mayıs'ta seccadeye ayakkabı ile basanlar değil, kıblesi Kabe olanlar sevinecek. 14 Mayıs'ta siyaset mühendisleri dışında kimse başarısız olmayacak. Milleti tehdit eden yabancı dergiler dışında kimse karalar bağlamayacak” ifadelerini kullandı.

 

 

"GABAR PETROLÜ ERZURUM DUT PEKMEZİ KIVAMINDA "

 

Gabar petrolünü Erzurum dut pekmezine benzeten Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Doğalgaz ve petrol arama çalışmalarımıza hem karada hem denizde devam edeceğiz. TCG Anadolu'yu İstanbul'da ağırladık. 150 bine yakın ziyaretçi oldu. Şimdi de İzmir'e gönderdim, kuyruktan geçilmiyor. İstedim ki başkaları da görsün. Togg ile 'Biz varız' diyoruz. Boşuna Oltu koymadık. Gençler bayılıyor. Ülkemizin enerji kaynaklarını milletimizin istifadesine sunuyoruz. Doğalgazı 1 ay ücretsiz yaptık. Artık Erzurum'un kışı biraz daha kolay geçecek. Günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip Gabar petrolünü milletimizle buluşturacağız. Hemen kalitesini soruyorlar, ben de onlara diyorum ki petrolümüz Erzurum dut pekmezi kıvamında. Enerji bağımsızlığımızı kazanana kadar çalışmaya devam edeceğiz. "

 

“KOALİSYONUN TÜM PİS İŞLERİNİ DE İYİ PARTİ’YE VERMİŞLER”

 

İYİ Parti lideri Meral Akşeneri’de eleştiren Erdoğan, "Biliyorsunuz, ağacın kurdu içinde olur. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun karşısına da içimizden birilerini çıkardılar. Önce 6 benzemez masa etrafına topladılar sonra da buna masanın altında olanı eklediler. Ardından masaya 2 tane belediye başkanı iliştirdiler. Bir ara masadaki ortaklardan biri kalktı ama 3 gün içinde tekrar yerine oturdu. Bu 3 günde ittifak ortaklarından yediği 30 yıllık hakaret ise yanına kar kaldı. Masadakiler anlaşamıyor, her gün kavga ediyorlar. Ama iş makam dağıtmaya gelince kimse ellerine su dökemiyor. Şimdilik 7 cumhurbaşkanı yardımcısı var ama bu sayı sürekli artıyor. Bir başkasına sen mütedeyyin kesimi kontrol edeceksin demişler, diğer ikisine ise ‘AK Parti’den kopartabileceğiniz kadar oy kopartacaksınız’ diye tembihlemişler. Koalisyonun tüm pis işlerini de İYİ Parti’ye vermişler. En zor durumda olan bu. Cami ile kilise arasında kalmış."

"ERZURUM REKOR KIRDI, MİTİNG ALANINDA 130 BİN KİŞİ VAR"

Erdoğan, bugün Erzurum'un rekor kırdığını, havalimanından miting alanına kadar 130 bin kişinin bulunduğu söyledi. "Rabbime hamdediyorum. Ya Rab, bana bu dadaşları yoldaş ettin. Sana hamdolsun" dedi.  CHP’nin Erzurum’a ‘güvenlik gerekçesi’ deyip mitingini iptal etmesinede değinen Erdoğan, "HDP 1500 kişiyle Hınıs’ta miting yapmış. Hınıs’taki kardeşlerime sesleniyorum: Bunlardan ne bekliyorsunuz? Hınıslı kardeşlerim inançlıdır. Hınıslılar bu imansızlara artık ‘Hadi buradan’ demeyecek mi?" diye sordu.

 

YİNE İMAMOĞLUNU ELEŞTİRDİ: SELO'NUN AVUKATLIĞINI YAPIYOR

 

İBB Başkanı İmamoğlu’na yönelik eleştirilerini de sürdüren Erdoğan, "Yakında bölücü örgütün uzantılarına da ne söz verdiklerini açıklarlar. Aynı şekilde FETÖ’cülere ne söz verdiklerini açıklarlar. Yani ortada parçası da yüzü de artık sayılamayacak kadar çoğalmış bir koalisyon var. Hepsinin misyonu var. Birine siyasi uzantısını incitmeden bölücü terör örgütüne sataşma görevi vermişler. Ajansın ezberlettiği metni tekrarlayarak görevini yerine getiriyor. Diğerine Selo’nun havariliğini yapma vazifesi yüklemişler. Bu Selo Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizin ölümüne sebep oldu mu? Bay bay Kemal, ‘Onları da çıkaracağız’ diyor. Başkan olduğu belediyede hiç iş yapmıyor ama il il dolaşarak Selo’nun avukatlığını yapıyor” diye konuştu.

 

"Rabbime hamdediyorum. Ya Rab, bana bu dadaşları yoldaş ettin. Sana hamdolsun" diyen Erdoğan, Erzurum'un evliyalarıyla, şehitleriyle, yiğitleriyle, aşıklarıyla bir kültür şehri olduğunu ifade etti. Alparslan'dan Nene Hatun'a geçmişiyle şanlı şehir Erzurum'un, cumhuriyeti kuran iradesiyle gönül kalesi olduğunu belirten Erdoğan, kürsüden Ağrı'ya, Ardahan'a, Artvin'e, Bayburt'a, Bingöl'e, Erzincan'a ve Kars'a, selam ve sevgilerini gönderdi.

 

 

VAADLERİNİ VE YATIRMLARI SIRALADI, ADAYLARA DESTEK İSTEDİ

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurm'a yönelik vaadlerini ve yatırmları ise şöyle sıraladı: "Erzurum'daki 13 millet bahçesi projemizin 10'unu tamamladık. Ulaştırmada 49 kilometrede aldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 620 kilometreye çıkardık. Erzurum Kuzey Çevre Yolu'ndaki onarımı bu yıl bitiriyoruz. Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars hızlı tren projesini Allah'ın izniyle hayata geçireceğiz. Tarım ve ormanda 11 baraj, 22 sulama tesisi, 312 taşkın koruma tesisi ve gölet ile 28 hidroelektrik santrali inşa ettik. Erzurumlu çiftçilerimize toplam 3 milyar liralık destek verdik. Erzurum ve civarı illerimizin karma yem ihtiyacını karşılamak için Tarım Kredi'nin yapacağı 250 milyon liralık yatırımla yılda 50 bin ton üretim yapacak fabrikanın inşasına başladık. Enerjide 339 bin doğal gaz abonesi olan şehrimize ve 19 ilçesine doğal gaz getirdik. Önümüzdeki dönemde Uzundere'yi de doğal gaza kavuşturuyoruz."

 

 

Yatırımların kesintisiz sürmesi için 14 Mayıs'ın çok önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, Milletvekili adayları Selami Altınok, Fatma Öncü, Mehmet Emin Öz, Abdurrahim Fırat, Ayşe Deniz Çelik ve Muhammed Gökberk Kocaaliler’i sahneye çağırarak mitinge katılanlara tanıtarak destek istedi.
 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.