Daha iyisi oluncaya kadar en iyisi bu!

Trendyol 1. Lig’de bu sezon tutunmaya çalışmayı amaçlayan Erzurumspor , güçlü kadrosuna rağmen istediği 3 puanlık maçları alamıyor. Gol silahı olmayan bir takımın bundan fazla yapacağı hiçbir şey olması da mümkün değil. Artık öyle ki 11’deki tüm golcülere gol atma görevi de düşüyor.

 

Takımın içinde bulunduğu maddi problemleri aşamadığı gerçeği unutularak takımı eleştirmek kadar kolay bir şey olamaz.

 

Kim istemez ki Erzurumspor galipg elsin 3 puanları hanesine yazdırsın ? Bunu istemeyecek kişilerin Erzurumluluğundan da şüphe ederim, şehrin takımının tekerine çomak sokanlar olduğu konusunda da sabit fikirli oldum.

 

Çeşitli nedenlerle maçlara verilen aralar, Erzurumspor’u negatif etkiliyor, öyle gözlemliyorum.

 

Keçiören karşısında da Erzurumspor takım olarak iyiydi ama yorulanlar, oyundan kopmalar zaruri değişimleri getirdi. Hiçbir hoca laf olsun diye oyuncu değiştirmez. Her hoca oyundaki galibiyeti garantiye alır ve 18 de olup oynamayan oyuncularına maçın sonunda da olsa şans verir. Ki Hakan Kutlu da bunu yapıyor. Bazı değişiklikler, ‘ zaruri ‘ oluyor bunların bilinmesinde yarar var.

 

Erzurumspor’un en büyük problemi olan maddi sıkıntı aşılamıyor.. Takımı yönetmeye çalışanlar, sürekli para arayışında .. Ancak takımın geliri olmadığı için borç yaparak giderleri kapatmak zorunda kalıyorlar. Şu anda sadece futbolcuların maaşları ve deplasman giderleri için borçla yönetiliyor takım.. Para konusunu halleden de Onursal başkan.. Bugün ellerini çekseler , olacaklarını hayal bile edemiyorum..

 

Erzurumspor’da daha önce oynamış sonra hiçbir kulüple anlaşamamış futbolcu olsa işlerine yarayacak ama, o da yok.. Olanare de başka takıma imza attı.. Yani el ele, baş başa durumda takım.

 

Her zaman yazıyorum, bu takımdan başka çaresi yok kulübün ..Yine de bu takıma şükredilmeli.. Hani bir Alman araba üreticisinin güzel bir sözü vardı , “ En iyisini üretinceye kadar, iyisi bu “ aynı durumda Erzurumspor...

 

Takıma entegrasyonu hızlı olan Hakan Kutlu ve savaşan futbolcular tek şansı Erzurumspor’un...

 

Durum bütün çıplaklığı ile bu.. Altında başka bir şey aramaya gerek yok.. Tahta yok ise, transfer de yok..

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.