Erzurum Haber Girişi : 28 Şubat 2023 17:14

Er-Vak'tan 6'ncı bölge çağrısı

Er- Vak Başkanı Erdal Güzel, Erzurum’un kalıcı olarak 6. Teşvik Bölgesi kapsamına alınmasının şehrin en büyük beklentileri arasında olduğunu belirterek bu konuda siyasilere ve Erzurum kamuoyuna çağrıda bulundu.

Erzurum Post-Erzurum Kalkınma Vakfı (Er- Vak) Başkanı Erdal Güzel, Erzurum’un kalıcı olarak 6. Teşvik Bölgesi kapsamına alınmasının şehrin en büyük beklentileri arasında olduğunu belirterek bu konuda siyasilere ve Erzurum kamuoyuna çağrıda bulundu.

 


Güzel, sosyo- ekonomik gelişmişlik sıralamasında iller liginin alt sıralarında bulunan ve her geçen gün nüfusu eriyen Erzurum’un nefes alabilmesi için mutlak 6.Teşvik Bölgesi Kapsamına alınması gerektiğini vurgulayarak tüm Erzurumluların bu konuyu sahiplenmeleri gerektiğini hatırlattı.

 


Ağır kış şartlarının yaşandığı ve istihdamın çok az olduğu Erzurum’un bu uygulamayı fazlasıyla hak ettiğinin altını çizen Güzel, yapılacak seçimlerden önce Erzurum’un kalıcı olarak 6.Teşvik Bölgesi kapsamına alınmasının müjdesini beklediklerini söyleyerek” 6.Teşvik Bölgesi beklentimiz olmazsa olmazımızdır” dedi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.