Erzurum Haber Girişi : 12 Ocak 2023 18:08

Erzurum'da 1001 hafız için toplu icazet töreni

Erzurum'da 1001 hafız için toplu icazet töreni
Erzurum’da Müftülüğe bağlı Kur'an Kurslarında eğitimlerini tamalayan hafızlar için icazet töreni düzenlendi. Kapalı spor salonunda düzenlenen törene kent protokolü ile birlikte binlerce vatandaş katıldı.
Erzurum'da 1001 hafız için toplu icazet töreni

Erzurum Post-Erzurum’da Müftülüğe bağlı Kur'an Kurslarında eğitimlerini tamalayann hafızlar için icazet töreni düzenlendi. Erzurum Kapalı Spor Salonunda düzenlenen törene  hafızlık eğitimini tamamlayan 1001 bir öğrenciyi kent protokolüde yalnız bırakmadı.

 

 

Hafız olan çocuklarının icazet törenine katılan aiileler spor salonunun tribünlerini tıklım tıklım doldururken, kent protokolüde törene yoğun ilgi gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende  Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar, AKP İl Başkanı Mehmet Emin Öz, İl Müftüsü Rüstem Can ve kurum amirleri katıldı. 

 

 

"YUSUF VE RABİA YÜZLÜ, YUNUZ GÖNÜLLÜ KUR'AN BÜLBÜLLERİ"

 

Törende bir selamlama konuşması yapan AKP'li Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekman, "Hafızlarımız mukaddes mirasımızı gelecek nesillere aktaracak olan Yusuf ve Rabia yüzlü ve de Yunus gönüllü Kur’an bülbülleridir. Yüce Allah hafızlarımızı İslam davamıza hadim eylesin" dedi.

 

 

"BÜTÜN TÜRKİYE'YE HİTAP EDEN BİR ORGANİZASYON"

 

Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum'da düzenlenen bu törenin bütün Türkiye'ye hitap ettiğini belirtti. Vali Memiş, Anadolu'nun fethinin İslam Alimi Pir Ali Baba gibi manevi önderlerin gayretleri sayesinde gönüllerin fethiyle gerçekleştiğini ifade ederek şunları kaydetti:

 

 

"Erzurum manevi yönden çok değerli bir şehir. Burada görev yapan hocalarımıza diyorum ki, işiniz hem kolay hem de zor. Çünkü Erzurum dinini, diyanetini ve maneviyatını bilen bir şehir. Ona göre görev yapacaksınız diye uyarılarda bulunuyorum. Allah hepinizden razı olsun. Üç yıldır bir pandemi yaşadık. Bu pandemide özellikle dindar vatandaşlarımız bizi hiç sıkıntıya sokmadı. Cami cemaatindeki kardeşlerimiz devletin bütün kurallarına harfiyen uydu. Hepinize teşekkür ediyoruz. Biz devlet olarak çocuklarımızı yetiştirmeye gayret ediyoruz. Her alanda ilimde, fende, matematikte, cebirde, geometride, fizikte, kimyada yetiştireceğimiz gibi yetmez. İnancımıza göre manevi açıdan da bu çocuklarımızı çok iyi yetiştirmek zorundayız.”

 

 

HAFIZLARA ÇEYREK ALTIN HEDİYE EDİLDİ

 

Reisül Kurra Mustafa Demirkan'ın yaptığı hatim duasının ardından eğitimlerini tamamlayan hafızlara protokol üyelerince icazet belgeleri ile içerisinde çeyrek altınlarında bulunduğu çeşitli hediyeler verildi. Programda, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi İmam Hatibi Bünyamin Topcuoğlu başta olmak üzere çok sayıda hafız ile icazetlerini alan genç hafızlar  Kur'an-ı Kerim okudu.

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.