Eğitim Haber Girişi : 17 Ocak 2020 12:36

Erzurum’da Karne sevinci

Erzurum’da yarıyıl tatiline giren 173 bin öğrenci karne sevinci yaşadı.
Erzurum’da Karne sevinci

Erzurum Post-Sabancı İlkokulunda düzenlenen törende öğrencilere karnelerinin yanında elma şekeri ve kitap dağıtan Vali Okay Memiş, ilin eğitim sıralamasını en az 10 basamak yukarıya çıkaracaklarını söyledi.

 

 

Öğrencilerin heyecanla beklediği yarıyıl tatili başladı. Erzurum genelindeki ilk ve ortaöğretimde öğrenim gören 173 bin öğrenci karnelerini aldı. Sabancı İlkokulu’nda eğitim-öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi dolayısıyla tören düzenlendi. Törene, Vali Okay Memiş, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Sınıfları tek tek dolaşarak öğrencilere karnelerini dağıtan Vali Memiş, il genelinde 12 bin öğretmenle, 173 bin öğrenciye eğitim verdiklerini bildirdi.

 

 

Erzurum’un Türkiye’nin coğrafi alan olarak 4. büyük ili olduğunu kaydeden Vali Memiş, “ilimizde doğa şartları kış mevsimi çok sert geçiyor ama biz tüm okullarımızda öğrencilerimizi en iyi şartlarda en iyi fiziki ortamlarda eğitim öğretim almalarına gayret ediyoruz.” dedi.

 

İlin eğitim sıralamasını yukarıya taşımak için önemli çalışmalar yaptıklarını dile getiren Vali Memiş, sıralamada en az 10 basamak yukarı çıkacaklarını söyledi.

 

Hedef ilk 10

 

“Erzurum, 2023 yılında eğitimde ilk 10 vilayet arasına girecektir” diyen Vali Okay Memiş şöyle devam etti:

 

 

“Bunu okul yöneticileri öğretmenler veliler ve öğrencilerimizle başaracağız. Anadolu ilk üniversitesi Çifte Minareli Medrese Yakutiye Medresesi Eğitim ve Öğretimin en güçlü illerden birisi Erzurum. Buna yakışır bir seviyeye en kısa sürede geleceğiz. Öğrencilerimizi çocuklarımızı milli ve manevi değerlere uygun bir şekilde yetiştirmeye gayret ediyoruz. Ama sadece öyle değil fenle, bilimle, teknolojiyle çağın doğrularını alarak çocuklarımıza öğretmeye büyük gayret ediyoruz.”

 

 

Konuşmasının ardından karne dağıtan Vali Memiş, öğrencilere elma şekeri ve kitap da hediye etti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.