Erzurum Haber Girişi : 08 Mayıs 2021 13:36

Erzurum’da yeni yollar trafiğe nefes oldu!

Genel Yayın Yönetmeniz Orhan Bozkurt ile birlikte şehir merkezinde açılan yeni yolları gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen, Yoncalık Caddesini, Kayakyolu’na bağlayacak caddenin Ramazan Bayramı sonrası hizmete gireceğinin müjdesini verdi.

Erzurum Post-Büyükşehir Belediyesi'nin şehir merkezindeki mevcut ana arterleri günün şartlarına göre bakım ve onarımdan geçirerek yenilerken, birçok yeni ulaşım ağını da hizmete almayı sürdürüyor.

 

 

Hizmete giren her yeni yol, kent içi trafik yükünü büyük ölçüde azaltırken; Erzurum, “ulaşılabilir şehirler” sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor. Barış Pınarı Köprüsü’nden Havalimanı Yolu’na, Şehir Hastanesi Yolu’ndan Kandilli Grup Yolu’na, Palandöken Caddesi’nden, Prof. Dr. Recep Akdağ Caddesi’ne varıncaya kadar daha birçok ulaşım ağının açıldığı Erzurum’da, yerleşim merkezleri de değer kazanmaya başladı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Post'a yaptığı açıklamada “Hizmete açtığımız ve günün ihtiyaçlarına göre yenilediğimiz her yeni ulaşım ağıyla hem nitelikli ulaşım alternatifleri oluşturuyor, hem de Erzurum’a değer katmaya devam ediyoruz” dedi.

 

 

‘’HER ULAŞIM AĞI, YARINLAR İÇİN BİR YATIRIM’’

 

Erzurum’un sürekli gelişen ve büyüyen bir kent olma özelliğiyle dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, gerek şehirdeki nüfus hareketliliği ve gerekse de devamlı artış gösteren taşıt sayısının yeni ulaşım imkânları oluşturmayı zorunlu hale getirdiğini kaydetti.

 

Başkan Sekmen, yaptıkları planlama doğrultusunda bir yandan mevcut ana arterleri yenilerken, diğer yandan Erzurum’a yeni ulaşım ağları kazandırdıklarını söyledi.

 

Genel Yayın Yönetmeniz Orhan Bozkurt ile birlikte yeni hizmete açılan ve açılacak olan yolları gezerek çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Sekmen, ''Açtığımız her yeni ulaşım ağı, şehrin yarınlarına yönelik olarak çok büyük bir ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Yol olmayan yere hizmet gitmez. Biz Erzurum'un en ücra köyünden, şehir merkezindeki en yoğun bölgelere kadar her tarafa yol açıyoruz, altyapı götürüyoruz'' dedi. 

 

Son iki yıl içerisinde Erzurum’un hizmetine sunulan yeni yolları tek tek sıralayan Başkan Sekmen, şunları kaydetti:

“Büyükşehir Belediyesi olarak; Barış Pınarı Köprüsü ile Şükrüpaşa’yı önce 50. Yıl Caddesi’ne, oradan da Kongre Caddesi’ne bağladık. Yine bu köprümüzün yan bağlantı yollarıyla İstasyon Meydanı ve Harputkapı’yı birleştirdik. Yine Şükrüpaşa’yı Erzurum Otogarı ve Havalimanı Yolu’na bağladık. Erzurum Şehir Hastanesi ile Atatürk Üniversitesi kampüsünü birbirine bağlayan yeni ulaşım ağımız, aynı zamanda Prof. Dr. İhsan Doğramacı Bulvarı üzerinden Dadaşkent’e de bağlanmış oldu.”

 

 

TARİH TURİZMİ, KIŞ TURİZMİYLE BULUŞUYOR

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum için “çok özel” diye tabir edilebilecek bir başka ulaşım ağı projesiyle de şehir merkezini Palandöken’le buluşturacaklarını bildirdi. Halk arasında Yoncalık olarak bilinen Ali Ravi Caddesi’ni Kayakyolu’na bağlayarak Erzurum’da çok büyük bir ihtiyacı ortadan kaldırmış olacaklarını ifade eden Sekmen, “Bu projemizle tarih turizminin merkezi olan Yakutiye’mizi, kış turizminin merkezi olan Palandöken’le buluşturmuş olacağız. Yapımı neredeyse tamamlanmak üzere olan yeni ulaşım ağımızı bayram sonrası hizmete açacağız. Bu cadde aynı zamanda Yunusemre ve Kayakyolu’nu da kesintisiz bir biçimde birleştirecek. Böylece şehir merkezinden doğrudan Yenişehir Kavşağı istikametine seyreden trafik akışı hafiflemiş ve ulaşım çok daha kolay hale gelmiş olacak” diye konuştu.

 

 

‘’AÇTIĞIMIZZ HER YOL ŞEHRİMİZE DEĞER KATIYOR’’

 

Erzurum’daki ulaşım ve yol hizmetlerinin sadece bunlarla sınırlı kalmadığının altını çizen Başkan Sekmen, “Şehrimizde havalimanı yolu başta olmak üzere 50 yıllık Kandilli grup yolunu da tamamladık. Kongre Bulvarı, Palandöken Caddesi, Prof. Dr. Recep Akdağ Caddesi, Hınıs-Tekman-Karayazı grup yolları ve daha sayamayacağız birçok bağlantı ve grup yollarını modern bir konuma ulaştırdık” dedi.

 

İstatistikler ve uzman görüşlerinin, söz konusu yollar sayesinde ulaşımda hissedilir düzeyde bir rahatlamanın yaşandığını ortaya koyduğunu anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Erzurum’un ihtiyacını uzun yıllar boyunca karşılayacak olan yeni ulaşım ağlarıyla kadim şehrimize değer katmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.