Ekonomi Haber Girişi : 29 Haziran 2024 12:29

Erzurum Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası'nda Köseoğlu dönemi

Erzurum Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası'nda Köseoğlu dönemi
500 üyesi bulunan Erzurum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (ESMMMO) Başkanlığına Mesrur Köseoğlu seçildi.

Erzurum Post-Erzurum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (ESMMMO) Yönetim Kurulu aldığı karar ile kendi arasında başkanlık seçimi yaptı.

 

Erzurum Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (ESMMMO) Başkanlık seçiminde Başkanlığa Mesrur Köseoğlu, Başkan Yardımcılığı'na Şimşek Apınar, Oda Sekreterliğ'ne Osman Turan Durmuş, Yönetim Kurulu Üyeliklere ise Aykut Özbek ve Nejmi Altun getirildi.

 

“MALİ MÜŞAVİRLER, DEVLET İLE MÜKELLEF ARASINDA KÖPRÜ GÖREVİ GÖREN BİR MESLEK GRUBUDUR”

 

Erzurum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası'nda (ESMMMO) Denetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkanlığı, yanı sıra Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Mesrur Köseoğlu, görev dağılımı yapıldıktan sonra yaptığı açıklamada,hedeflerinin birlik ve beraberlik içerisinde hizmet vermek olduğunu bu güne kadar verdiği hizmetlerinden ötürü, Şimşek Akpınar’ın  bilgi birikiminden faydalanacaklarını belirterek Akpınar'a hizmetleri için teşekkür etti.

 

Erzurum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Oda Başkanı Mesrur Köseoğlu,“Mesleğimiz ve meslektaşlarımıza değer katmak ilkesi ile ortak akıl ve dayanışmayla çalışacağımız yeni bir döneme merhaba diyoruz. Mali müşavirler, devlet ile mükellef arasında köprü görevi gören bir meslek grubudur.Mesleğimizin icra edilmesi ile ilgili koşullar, meslektaşlarımızı gerçekten zor duruma düşürmekte bununla ilgili; T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı başta olmak üzere, ilgili tüm kurumların beyan ve bildirimleri verilme süreleri dahil olmak üzere; mevzuatın güncel ve ihtiyacı karşılayacak hale getirilmesi gerekmektedir. Mesleğimizin kaçınılmaz olarak dijital dönüşüm sürecini yaşadığı bu dönemde, mesleğimizi ve meslektaşlarımızı çağdaş dünya ile entegre edecek çözümler sunmak için insanüstü bir çabayla çalışacağız. Üzerimize düşen misyonun ve sorumluluğun farkındayız. Gücümüzü sadece sizlerden alıyoruz. Bu yeni dönemde üretimden gelen gücümüzü birleştirip hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

 

 

“ŞEFFAFLIKTAN ÖDÜN VERMEDEN,ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ”

 

Oda yönetim kadroları olarak  öncelikli hedeflerinin  meslektaşlarının sorunlarına çözüm üretmek olacağını belirten Köseoğlu, “Bu inanç ile çıktığımız yolda, odamızı yeni ve güzel bir geleceğe taşıyacak olmanın mutluluğunu ve gururunu hep birlikte yaşayacağız.

 

Erzurum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası olarak, alanında lider olan ve varlığını başarıyla sürdüren bir kurum olarak, gelenekselleşen hizmet anlayışını geliştirmek ve yılların vermiş olduğu tecrübeye dayanarak faaliyetlerini mesleki konular başta olmak üzere, sosyal ve kültürel alanlarda da çeşitlendirerek etkinleştirmek anlayışı ile çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Çalışma azmimiz,meslektaşlarımıza duyduğumuz sevgi ve saygının en güzel ifadesidir. Bu çalışmaları ilkelerimizden, şeffaflıktan ve hesap verebilirlikten ödün vermeden sürdürmeye devam edeceğiz. Geçmişten aldığımız güç ile bugünkü azmimizi birleştirip, geleceğe olan inancımız ile yeni dönemin hepimiz için başarılı geçmesini temenni ediyor, bu onurlu görevi en iyi şekilde yerine getireceğimiz ve birlikte üstesinden geleceğimize olan inancımla, saygılar sunarım” diye konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.