Teknoloji Haber Girişi : 01 Mayıs 2023 20:34

Erzurum Teknik Üniversitesi, Azerbaycan ile ‘uzay işbirliği’ yapacak

Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, İstanbul’da 6. sı gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST’i yerinde takip etti.

Erzurum Post-Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın ev sahipliğinde ve  Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) ’nün de aralarında bulunduğu 117 kurumun paydaşlığında düzenlenen TEKNOFEST 2023 teknoloji, bilim, havacılık, uçuş gösterileri; sergiler, zirveler, atölyeler, teknoloji yarışmaları ve ödül törenleri ile çeşitli etkinliklere sahne oldu.

 

Festivali ilk gününden itibaren yerinde takip eden ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, TEKNOFEST’e paydaş olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek: “2018 yılından itibaren her yıl düzenlenen TEKNOFEST ülkemizin gelecek vizyonu için çok kıymetli bir hazine niteliği taşıyor. Üniversitemizden de 10 takım çeşitli kategorilerde bu yıl finale kalma başarısı gösterdi ve burada mücadele ediyor. Çocukların ve gençlerin standımıza olan yoğun ilgileri bizleri ziyadesiyle memnun etti" dedi.

 

"AZERBAYCAN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İLE İŞ BİRLİĞİ YAPACAĞIZ"

 

Azerbaycan Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vilayat Valiyav ile yapmış olduğumu görüşmelerle önümüzdeki süreçte kurumlar arasında yapılabilecek iş birliklerini de dikkat çeken Prof.Dr. Çakmak, "Ülkemizin geleceği için çok büyük bir fırsat olan bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere bir kez daha gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.