Spor Haber Girişi : 13 Haziran 2024 18:57

Erzurumspor için 'Küllerimizden Doğuyoruz' kampanyası başlıyor

Erzurumspor için 'Küllerimizden Doğuyoruz' kampanyası başlıyor
Erzurumspor Başkanı Ahmet Dal, basın toplantısı düzenleyerek gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

Erzurum Post-Erzurmspor Başkanı Ahmet Dal, düzenlediği basın toplantısında en büyük destekçilerinin  Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen olduğunu belirtti. Başkan Dal, "Kulübümüz için, var olmamız, geleceği planlamamız ve mevcut içerisinde bulunduğumuz sezonda sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı kendisine danışarak, destek alarak çözdüğümüz kıymetli büyüğümüzün bu kulüpte emeği çoktur. Mehmet Başkanımızın her fırsatta takım düşse de kalsa da iyi gününde de kötü gününde de dar gününde de yok gününde de hep yanında olduğuna bizzat şahidim. Dolayısıyla bu süreçte yine onun destekleriyle ayakta kalacağız ve güzel günlere kavuşacağız" dedi.


 

 


  "YENİDEN BİR MEYDAN OKUMA İÇERİSİNDE OLACAĞIZ"

 
Karakterli bir oyuncu topluluğuna sahip olduklarını vurgulayan Başkan  Ahmet Dal, "Allah'ın izniyle inşallah tahtanın da açılmasıyla bu kulüpte güzel günler yaşayacağız. Bizimle çalışmaya karar veren hocamız Hakan Kutlu'ya ve ekibine de teşekkür ediyorum. Kaptanımız Mustafa Yumlu'ya, yine Mustafa Akbaş'a ve bizim için gerçekten alın terini sonuna kadar akıtan, mücadele eden, bazen saha içerisinde o yalnızlığını hissettiğimiz Eren Tozlu kardeşime teşekkür ediyorum. Yeniden anlaştığımız Orhan Ovacıklı'ya da teşekkür ediyorum. Takımdaki diğer oyuncularımızı, gençlerimizi en kısa sürede inşallah hocamızın da raporu doğrultusunda takımımızda tutmaya çalışacağız. Eren Tozlu'nun kardeşimizin sözleşmesi devam ediyor ama sözleşmesinde bir opsiyon var. O da Erzurum'u çok seviyor. Biz onu çok seviyoruz. İnanıyorum ki onunla da anlaşacağız ve yeniden bir meydan okumanın içerisinde o da yer alacaktır. Kadromuzda geçtiğimiz sezondan bu sezona 11 tane oyuncumuzun sözleşmesi bitti. 27 tane oyuncumuzun sözleşmesi devam ediyor. Bunların büyük bölümü gençlerimiz ve o gençlerimizin bu sene neler yaptıklarını hepiniz gördünüz" dedi. 

 

 

HAYAL ETTİĞİ STAD PROJESİNİ ANLATTI

 

Başkan Ahmet Dal, Erzurumspor'un stad problemi ile ilgili değerlendirmede bulunarak, "Bizim stat ile ilgili beklentimiz, talebimiz, isteğimiz, olması gerekenin mevcut sahada yapılacak bir revizyon, bir yenileme değil. Belki o yenileme bütçesiyle biraz daha ileride kente girerken bir alan var. Oraya Erzincan'a yapılan belki 15 bin kişilik bir yeni stat, kapasitesi artırılabilir bir stat. İçerisinde spor salonlarının olduğu, ofislerin olduğu, belki bir Erzurum'un spor müzesini kazandıracağımız, yine spor mağazamızın olacağı,  Erzurumspor'a ekonomik katkı sağlayacak modern localarının olduğu, sadece maç günleri iki haftada bir kullanılacak değil. Sürekli kullanılacak, şehrin ekonomisine de katkı sağlayacak ofislerin, dükkanların, mağazaların olduğu, yaşayan bir stat hayal ediyorum" diye konuştu. 

 


 
 "KÜLLERİMİZDEN DOĞUYORUZ" KAMPANYASI BAŞLIYOR

 

Hedeflerinde, Erzurumspor için değil, Erzurum için de bir küllerinden doğma projesi olduğunu  belirten Başkan Dal, sözlerini şöyle sürdürdü, "Daha fazla sesimizi duyuracak bir proje olduğunu düşünüyorum. Bu konuda da Erzurumspor Kulübü'nü, şehrin gelişmesi, yükselmesi, değişmesi ve dönüşmesi noktasında elimizden geleni yapacağımızı ifade ediyorum. Taraftarımızdan bu yönde bize talepler oldu. 'Kampanya yapalım, herkes elini taşın altına koysun' diye. Büyükşehir Belediye Başkanımız her fırsatta transfer tahtasını açmayla alakalı söz verdi ve başkanımız verdiği sözü tutacaktır. Bu konuda biz de kendisine yardımcı olma adına sadece tahtanın açılması değil, belki tahta açıldıktan sonra yapılacak transferler için para lazım, mevcut takımın ödemeleri var. Önümüzdeki sene transfer yapılacak ve o futbolcuların peşinatları var. Yani kimse 'Yine transfer tahtası için bir kampanya yapılıyor' diye düşünmesin. Bu küllerimizden doğuyoruz kampanyası. Herkese Erzurum'un ne kadar önemliliği, ne kadar büyük bir şehir olduğunu Erzurumspor'un bütün Erzurumluların konusu olduğunu göstereceğiz. Erzurumspor'umuzun şu anda 4,5 milyon Euro transfer yasağı var. Ama aynı zamanda yine kulübümüzün diğer giderleri de var. Ben hatırı sayılır bir destekle bu kampanya neticesinde Erzurumsporumuza en azından bir can suyu olacağını, belediye başkanımızın yükünü hafifleteceğini ifade ediyorum. Bayramdan sonra, Temmuz ayı içerisinde bu kampanyanın tanıtımını yapacağız.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.