Ekonomi Haber Girişi : 12 Kasım 2022 20:09

ETSO'da seçimin galibi Saim Özakalın ve ekibi oldu

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) seçimlerini Saim Özakalın’ın mavi listesi kazandı.
ETSO'da seçimin galibi Saim Özakalın ve ekibi oldu

Erzurum  Post- Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) seçimlerini Saim Özakalın’ın mavi listesi kazandı. 35 meslek grubundan 25’ini kazanan Özakalın, Erzurum’un ekonomik anlamda hak ettiği konuma gelmesi, üreten ve istihdam sağlayan marka bir şehir olması için ETSO çatısı altında özveriyle çalışacaklarını söyledi.

 

ETSO’nun, 35 meslek grubunda 79 meclis üyesi ve 193 meslek komitesi üyesinin belirlendiği organ seçimleri, Erzurum Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Başkanlık için mevcut Meclis Başkanı Saim Özakalın ile Murat Resuloğlu ve bazı meslek gruplarındaki bağımsız adayların yarıştığı seçimlerde 3 bin 405 kayıtlı üyeden 2 bin 266 üye oy kullandı.

 

 

Saim Özakalın’ın mavi, Murat Resuloğlu’nun kırmızı, bağımsız adayların da beyaz oy pusulası kullandığı seçimler saat 17.00’de sona erdi. Yapılan sayım sonucu Saim Özakalın’ın listesi 35 meslek grubundan 25’ini kazandı. Diğer aday Resuloğlu 5 meslek grubunda, bağımsız adaylar da 5 meslek grubunda seçimi kazandı. Başkan adayı Murat Resuloğlu aday olduğu meslek grubundan meclis üyesi seçilemedi.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.