Eğitim Haber Girişi : 16 Haziran 2022 19:05

eTwinning kalite etiketi ödülleri verildi

Erzurum’dan ‘eTwinning Kalite Etiketi Ödüllerinde’ rekor artış...

Erzurum Post-2021 yılı eTwinning Kalite Etiketi Ödül Töreni,  Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü öncülüğünde Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde, Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenlerin katılımı ile düzenlendi.

 

 

Törende, Avrupa’daki öğretmen ve öğrencileri, internet aracılığıyla bir araya getirerek ortak bir  platformda buluşturan ve onlara birlikte proje yazıp yürütme imkanı sunan ”eTwinning” faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen projeleri yürüten öğretmenler ve projelerin yürütüldüğü okullar ödül aldı. İl Millî Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz törende yaptığı konuşmada, son yıllarda ilimizde öğretmenlerimizin anlamlı projelere imza attığını ve eTwinnig projelerinde İlimizin güzel bir ivme kazanıldığını ifade etti.

 

 

İl Müdürü Salih Kaygusuz, 2019 yılında 16 olan eTwinning kalite etiketi sayısının 2020 yılında 215’e ve 2021 yılında ise %310 oranında bir artışla 665’e çıktığını belirtti. Erzurum’un eğitimin birçok alanında olduğu gibi eTwinnig projelerinde de son yıllarda büyük bir başarı yakaladığını vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Kaygusuz:  “2021 yılında 143 okulda 320 öğretmenimizle 489 projede 5 bine yakın öğrenciyle 489 ulusal ve 176 Avrupa kalite etiketi almaya hak kazandık.  2022 yılında 295 okuldaki 440 öğretmenimiz, 637 projede 5927 öğrenci ile çalışmalar gerçekleştirmektedir.” sözleri ile elde edilen başarıya dikkat çekti.

 

 

Törende, öğretmenlerin yürüttükleri eTwinning projeleriyle kazandıkları Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketleri; okul müdürlerine de Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Levhaları takdim edildi.  Ödül Töreni, İl Müdürü Salih Kaygusuz’un öğretmenlerle çekildiği hatıra fotoğrafları ile son buldu.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.