Erzurum Haber Girişi : 23 Mart 2024 17:35

Fikirhane Aziziye ile genç projeler hayat bulacak

Fikirhane Aziziye ile genç projeler hayat bulacak
‘5 Yılda 40 Vizyon Proje’ hedefini vurgulayan Cumhur İttifakı Aziziye Belediye Başkan Adayı Eyüp Tavlaşoğlu “Fikirhane Aziziye” Projesi ile gençlerin gönlüne taht kurdu.

Erzurumpost- Eyüp Tavlaşoğlu’nun gençler için hayalleri ve geleceklerine olanak sunacağı ve girişimci ruhlarına hitap edecek olan proje ile girişimcilerle köprü olmayı hedefleniyor.  1. ve 2. Organize Sanayi Bölgelerini sınırlarında barındıran Aziziye İlçesi’nde önemli bir belediyecilik yatırımı olacağını vurgulayan Başkan Adayı Tavlaşoğlu, bu sayede gençlerin kahvehane köşelerinden alıp yatırımcı ruha dönüştürmeyi amaçladıklarını belirtti.

 

 

 

Tavlaşoğlu, “Dilimizdeki karşılığıyla kuluçka merkezleri, girişimcilere fikirlerini hayata geçirmek ve onları geliştirmek için maddi ve manevi destek sağlayan iş geliştirme merkezleridir. İş planı oluşturmaktan sunum hazırlamaya kadar birçok farklı konuda eğitimler düzenleyerek başarıya ulaşmaları için girişimcilere destek olurlar ve ilerleyen süreçte girişimlere rehberlik ederler. Kuluçka merkezlerinin özellikle yeni başlayan girişimciler için fikirden şirketleşmeye giden süreçte onları destekleyerek girişimlerini başarıyla büyütmelerine ortam sağladığı birçok farklı alan vardır. ‘Fikirhane Aziziye’ aslında Organize Sanayi Bölgelerimizde yatırımcılarımızın da çok ihtiyaç duyduğu eleman ihtiyacını ve proje fikirleri içinde büyük önem arz etmektedir. Yalnız ilçemiz değil Erzurum’un da ekonomik ve istihdam yükünü neredeyse ortadan kaldıracak olan bizleri de heyecanlandıran 2. OSB için göreve geldiğimiz zaman yerel yönetimler olarak her türlü desteği sağlamaya hazırız” şeklinde ifade etti.

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.