Kültür-Sanat Haber Girişi : 23 Mayıs 2024 18:12

Gazeteci Türkez ve Kılıçoğulları Doğu Anadolu Kitap Fuarın'da Erzurum'u anlattı!

Gazeteci Türkez ve Kılıçoğulları Doğu Anadolu Kitap Fuarın'da Erzurum'u anlattı!
6. Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı bir yanda kitapseverleri ağırlarken, bir yandan da söyleşi programları ile devam ediyor.  Fuarın söyleşi bölümünde Gazeteciler Ayhan Türkez ve Nihat Kılıçoğulları, Erzurum'u anlattı.

Erzurum Post-Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı yoğun ilgi görüyor. Fuar, bir yanda kitapseverleri ağırlarken diğer yandan Erzurum'a dair sözü olanları dinleyicileri ile buluşturuyor.  

 

 

Fuarın söyleşi bölümünde Gazeteciler Ayhan Türkez ve Nihat Kılıçoğulları, Erzurum'u anlattı. İHA Doğu Anadolu Bölge Müdürü Ayhan Türkez ve Haber Müdürü Nihat Kılıçoğulları’da 6. Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı’na davetli olarak katılarak söyleşi yaptı.

 


Gazeteci Ayhan Türkez söyleşide; Erzurum’un yakın tarihi ve bu günü üzerine değerlendirmelerde bulunurken, özellikle kentte bir çok anlamda yakalanan olumlu gelişmelerin devamlılığı, geliştirilmesi ve geleceğe taşınması için elbirliği içinde hareket edilmesi gerektiğini vurguladı. 

 

 

İHA Doğu Anadolu Haber Müdürü Nihat Kılıçoğulları ise “İçinden Erzurum Geçen Hayatları Fotoğraflamak” başlığıyla bir söyleşi yaptı ve Erzurum’un fotoğraf severler için adeta kaçırılmayacak bir hazine olduğunu anlattı.

 


Söyleşi programlarına; Tortum Kaymakamı Fatih Bayram, Erzurumspor FK Kulübü Başkanı Ahmet Dal, Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Esat Bindesen, Erzurum Sivil Toplum Platformu Başkanı Mustafa Güvenli, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Erzurum Şube Başkanı Murat Ertaş, Türkiye Sakatlar Derneği Erzurum Şube Başkanı Sadullah Efe, Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Hasan Türkez ve Prof. Dr. Bünyamin Aydemir, Pusula Gazetesi Genel Koordinatörü Sevda Güneş İncesu ve Yazı İşleri Müdürü Cihat İncesu, Gazeteci Orhan Bozkurt, Vedat Kan, EBB Basın Müdürü Cengiz Durular ve diğer konuklar katıldı.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.