Erzurum Haber Girişi : 16 Kasım 2019 04:01

İstanbul'da Erzurum havası esiyor!

İstanbul’da Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Erzurum Konfederasyonu (ERKON) tarafından düzenlenen “Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri” başladı.
İstanbul'da Erzurum havası esiyor!

Erzurum Post- İstanbul’da Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Erzurum Konfederasyonu (ERKON) tarafından düzenlenen “Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri” başladı. Maltepe Etkinlik Alanı’nda yapılan tanıtım günleri programına, Erzurum Valisi Okay Memiş, İçişleri Eski Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ERKON'un kurucu ve önceki Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları ve binlerce Erzurumlu katıldı.

 

 

Sunuculuğunu  Şakir Bozan'ın yaptığı 'Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri' saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İstanbul'da  bar tutan Dadaşlar büyük beğeni topladı.

 

 

Maltepe Etkinlik alanında 17 Kasım'a kadar devam edecek olan 'Erzurum Tanıtım Günleri'nde konuşan Vali Okay Memiş, “Cumhuriyet’i kuran şehir Erzurum’dan Osmanlı’nın başkenti İstanbul’a selam getirdik'' dedi.

 

Erzurum dışında oturan Erzurumluları, Erzurum'a davet eden Vali Memiş, “Bizim en önemli gücümüz dışarda yaşan dadaş kardeşlerimiz. Dışarda oturan bu kardeşlerimizi Erzurum’a ev yapmaya davet ediyorum. Büyükşehir’deki yaşam şartları zorlaştı'' diye konuştu.

 

 

Erzurum’a değer katmak için önemli çalışmalar yaptıklarını anlatan Vali Memiş, tarım ve turizmde önemli hedeflerinin olduklarını söyledi.

 

 

Tanıtım günlerine Erzurum’dan kalabalık bir heyetle katıldıklarını ifade eden Vali Memiş, konuşmasına şöyle devam etti:

 

 

“Tüm tarihi güzelliklerimiz ile buradayız. Dadaş kültürü ile buradayız. Şehre değer katmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Tarımda turizmde çok önemli hedeflerimiz var. Tüm hemşerilerimiz ile Tüm Türkiye’yi Erzurum’a davet ediyorum.”

 

 
Yerleşim planlaması, seçilen sanatçılar, kültürel etkinlikleri ve görselliği ile dikkat çeken organizasyon ve İstanbul'da  esen Erzurum Havası daha ilk gününde taraflı tarafsız her kesimden büyükk beğeni topladı.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.