Siyaset Haber Girişi : 29 Şubat 2024 18:52

İYİ Parti adayı Canan Uçar, Sesli Gazete'ye 'çılgın projesini' anlattı

İYİ Parti adayı Canan Uçar, Sesli Gazete'ye  'çılgın projesini' anlattı
Radyo Ritm’de Sesli Gazete’nin konuğu olan İYİ Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Canan Uçar, seçim vaatlerini sıraladı.

Erzurum Post-İYİ Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Canan Uçar, 31 Mart Mahalli İdareler seçimine sayılı günler kala Radyo Ritm’de Sesli Gazete’nin konuğu oldu. Mesut Gülrenk ve Orhan Bozkurt’un sunumuyla gerçekleşen programda konuşan Uçar,28 Şubat’ın yıl dönümünde bütün siyasi partileri gezdiğini ifade ederek vatandaşların bu hoşgörü iklimini özlediğini dile getirdi.

 

Seçim ziyaretlerinde vatandaşın taleplerini dinlediklerini kaydeden Uçar,  “Erzurumlular Erzurum’un iyi yönetilmesini istiyorlar. Her gittiğimiz yerde bize kucaklarını açıyorlar. Büyükşehir Belediyeleri çatı görevini üstlenmelilerdir. O çatıda parti fark etmeksizin hiç kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden, verdiği kararı sorgulamadan bir yapı oluşturulmalıdır. Büyükşehir çatısı ile bir Erzurumluluk çatısı oluşturulmalıdır. Bu fikrimizde tüm vatandaşlarda bir karşılık buluyor, bu dili inandığımız için söylüyoruz“ dedi.

 

ŞEFFAF BİR BELEDİYECİLİK YÖNETİMİ

 

Projelerini tek tek sıralayarak en çılgın projesinin; adil, ahlaklı, şeffaf bir belediyecilik yönetimi olduğunu kaydeden Uçar, “Vatandaşlarımız bunun için bize oy vereceklerdir çünkü insanların özlediği bir iklim. Biz ötekileştirmekten, adaletsiz işlerden, bir takım güruhların yapmış oldukları sorgulanamaz işlerden bıktık. İnsanlar çocukları bir sınava girdiğinde liyakata bakılsın istiyorlar. Erzurum’a ait olan bütçe doğru yönetilsin, her şey şeffaf olsun istiyorlar. Biz bunun vaadini veriyoruz ve bu yüzden bir teveccüh görüyoruz” diye konuştu.

 

“EMEKLİLERİN DURUMU YOK SAYILAMAZ”

 

Emeklilere vaat ettikleri destekleri gerçekleştireceklerini anlatan Uçar, “Emekli yardımları için olumlu tepkiler alıyoruz. Geldiğimiz zaman bunu gerçekleştireceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışında bir belediye başkan adayının sıkıntı içerisinde olan vatandaşı, özellikle emeklilerin durumunu görmemesi, yok sayması düşünülemez. Ayrıca Erzurum’da bir de su fiyatları meselesi var. Erzurum tatlı su okyanusunun üzerinde yer alıyor. Dünyanın en güzel sularına sahip bir yerde bu halk en pahalı suyunu tüketiyor. Biz daha önce suyumuzu musluktan içiyorduk ama şuan bu mümkün değil, hazır su tüketiyoruz. Erzurum kendi suyunu en uygun rakama tüketecek. Biz rakam olarak yüzde 50 dedik çünkü altyapının değişmesi gerekiyor. Ben su okyanusu üzerinde yer alan bir şehrin bu kadar pahalı su tüketmesini kabul etmiyorum, vatandaşımızda etmiyor” dedi.

 

ÖNCELİK KADINLAR VE GENÇLERİN

 

Erzurum’un kadın dostu bir kent olacağını dile getiren Canan Uçar, öncelliğinin kadınlar ve gençler olduğunu dile getirerek sözlerine şöyle devam etti: “Sürdürülebilir bir ekonomi anlayışında kadınlarımızla ele ele verip güzel işler yapacağız. Kadınlar ve gençlere istihdam konusunda öncelik verecek ve kadınların her aşamada yanlarında olacağız. Kadınları da bu işin içine katıp beraber yürüyeceğiz. Ayrıca üniversite öğrencilerinin soysal bir kampüsleri, sosyalleşecekleri bir ortamları olmadığını biliyoruz. Onlara kariyer merkezleri kurmak istiyoruz. Ayrıca ulaşım konusunda sıkıntı yaşadıklarını da biliyoruz. Onlara hem ulaşım da hem de ucuza yemek yemeleri noktasında destek vereceğiz.”

 

 

Vatandaş adına sorulmayan soruları sorduklarını ve bundan sonrası içinde soracaklarını dile getiren Canan Uçar, “Belediyenin sitesinde faiz borcuna bakıldığında son bir yılda 180 milyon lira faiz ödendiğini görüyoruz. Bunu şuan bir vatandaş olarak soruyorum. 180 milyonluk dev bir bütçe ‘nereye gitti, ne yapıldı?’ bunu soruyorum ve soracağım da.  Ayrıca 180 dönüm araziyi de vergi borcu nedeniyle verildiğini biliyoruz. Sayıştay Raporlarında 2 milyon 700 bin liralık bir kamu zararı söz konusu. Bunları sormak ve hatırlatmak zorundayız. Bugün kendi adıma yarın geldiğimizde ise vatandaş adına soracağız.” diye belirtti.

 

“ERZURUM’U BÜYÜKŞEHİR STATÜSÜNDEN DÜŞÜRMEYECEĞİZ ”

Göç konusuna da değinen Canan Uçar, Erzurum’u Büyükşehir statüsünden düşürmeyeceklerini söyleyerek: “ Dışarıda yaşayan Erzurumluları memleketlerine sahip olmaya çağıracağız. Şuan sınırda gidip geliyoruz ve bu durum çok tehlike arz ediyor. Bu konunun birçok örneği var ve biz Erzurum’da da bunu başaracağız” dedi.

 

“TRANSFER TAHTASINI AÇACAĞIZ”

 

Son olarak Erzurumspor için de projelerinin olduğunu kaydeden Uçar, “Nisan’da transfer tahtası açılacak. Erzurumspor’un 200 milyona yakın bir borcu var. Bu borcun 60 milyon civarını verdiğimiz zaman tahtayı açabiliyoruz.  60 milyon bulunmayacak bir para değil, neden bu tahta açılamıyor bunu soruyoruz. Bizler de taraftarımıza vade veriyoruz ve bu işi uzatmadan Nisan ayında yapacağız” diye konuştu.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.