Siyaset Haber Girişi : 25 Ocak 2024 18:08

İYİ Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı

İYİ Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı
İYİ Parti  Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Canan Uçar’ı aday gösterceklerini açıkladı.

Erzurum Post- Abdullah İGAN'ın haberi- İYİ Parti, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde aday olan isimler tek tek açıklıyor. Erzurum Büyükşehir Belediye ve ilçe belediye başkan adaylarını açıklamak için kente gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İYİ Parti Adana, Antalya ve Samsun'un ardından Erzurum’da kadınlarımızı aday gösterdi.  Erzurum'da Cana Uçar Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve inşallah belediye başkanı seçilecek” dedi.

 

 

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Canan Uçar’ı kendi gençliğine benzeten İYİ Parti Genel Başkanı  Akşener, “ Bugün burada Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayımız ve bazı ilçelerimizin başkan adaylarını kamuoyu ile paylaşmak üzere bir araya geldik. Erzurum’da bir kadın adayı, inşallah Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecek bir kadın adayı, aday göstereceğiz. Böylelikle İYİ Parti Adana, Antalya, Samsun ve Erzurum’da kadınlarımızı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve inşallah belediye başkanı seçilecek bir imkan dahilinde aday gösteriyor” dedi.

 

 

Akşener, “Canan Hanımın özelliği şu, Canan hanım geçtiğimiz yıl 2019’da da Palandöken Belediye Başkan Adayı idi. Yüzde 30’a yakın oy almıştı. Benim epeyce eskiden beri tanıdığım, çok çalışkan atom karınca gibi bir arkadaşımızdır ve hiçbir zaman hayalleri gerçekleşmediği zaman küstüm ver misketlerimi dememiş bir kızımızdır. O yanı da çok önemli. Çünkü genellikle son dönemde siyasi partilerde bizim açımızdan söylemiyorum bunu, genelde şöyle bir durum oldu. Hayaller şelale, şelaleden su içilemediği takdirde ‘küstüm ver misketlerimi’ deyip bir başka alanda yer bulabilmek için dönüp gittikleri yere en ağır, en çirkin tavırlarla saldıran bir yeni dil oluştu. Onun için Canan Hanım, bu yönde bakıldığında gerçekten küstüm ver misketlerimi demeden, bir hayali gerçekleşmediyse yola çıkıp tekrar kalkıp tekrar yola revan olan bir kardeşimiz. Kendi gençliğime çok benzetiyorum” diye konuştu.

 

 

Erzurum’a kadın eli değeceğini söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “İnanıyorum ki Erzurum Büyükşehir Başkan adaylığında hakikaten tarih yazacak. Kendisine olan hem arkadaşlarımın hem benim hem de teşkilatlarımızın güveni ‘geçmiş halin geleceğinin teminatıdır’ diye bir söz vardır, o çalışkanlığı çerçevesi içerisinde hepimiz ona inanıyor ve güveniyoruz. İnşallah Erzurum Belediye Başkanımız bu dönemde bir kadın olur ve Erzurum’a bir kadın eli değer. Buna inanıyorum. O nedenle buraya geldik” dedi.

 

 

İYİ PARTİ 'NİN ERZURUM'DA AÇIKLANAN  BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI 

 

Erzurum Büyükşehir Belediye - Fatma Canan Uçar

Palandöken - Ömer Özden

Narman - Yücel Ahmet İşleyen

İspir - Nizamettin Aras

Tortum - Cevdet Küçük

Uzundere - Salim Özdil

Çat - Muhammet Kaya

Şenkaya - Şentürk Alver

Oltu - Ergühan Musaoğlu

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.