Siyaset Haber Girişi : 18 Ocak 2023 17:36

İYİ Partili Kırkpınar, seçim startını verdi ilçe gezilerine başladı

İYİ Parti Erzurum Milletvekili aday adayı olan önceki  İl Başkanı Melih Kırkpınar, başkanlığı döneminde sürdürdüğü ilçe gezilerine ara vermeden devam ediyor.  

Erzurum Post-İYİ Parti önceki İl başkanı ve Milletvekili aday adayı Melih Kırkpınar, ilçe gezilerine başladı. Şenkaya İlçe Başkanı Ergün İğrek ile birlikte esnaf ve bölge halkının sıkıntılarını dinleyen Kırkpınar’a vatandaşlar dert yandı.  Çocuklarını okutmanın bile artık imkânsız hale geldiğini söyleyen bir vatandaş, “ 30 yıllık esnafım. Doğma büyüme Şenkaya'da yaşıyorum ve döner ustasıyım. İki yıldır işler berbat. Dükkânımı sürekli olarak açamıyorum. Ayda bir iki kere anca açabiliyorum. Müşteri yok, iş yok, insanların alım gücü bitti. Her şey bitti. Bizim bu bölge hayvancılık ve tarım bölgesi ama bunlar da bitti.

 

“ÇOCUKLARIMIZI OKUTAMAZ HALE GELDİK”

 

Yıllardır döner satışı yapıyorum ama üç beş senedir böyle bir zulüm görülmemiştir. Haftada bir gün dükkân açıyoruz. Bazı haftalar da hiç açamıyoruz çünkü satamıyoruz. Vergiler, kira ve diğer maliyetler her gün artarak çoğalıyor. Dün aldığımızı bugün aynı fiyatla almak mümkün değil. Bizde mecburen fiyat arttırıyoruz ama bu sefer de müşteri azalıyor. Halkın cebinde ne kaldı ki gelip bir yemek yesin? Valla biz kendimizi unuttuk. Bundan sonrakilere de Allah yardım etsin. Önceden yaptığımız ufak tefek birikimler vardı onları tüketiyoruz. O bitince ne yapacağız hiç bilmiyorum. Çocuklarımızı bile okutamayacak duruma geldik. Bu bölgede bu gidişle kimse de çocuklarını okutamaz.” şeklinde konuştu.

 

 

“BÜYÜKBAŞ HAYVANLARIMI YOK PARASINA SATTIM”

 

Ardından konuşan başka bir vatandaş ise, yıllardır hayvancılık yaptığını ama son yıllarda artan maliyetler ile birlikte tüm hayvanlarını satmak zorunda kaldığını söyledi. Vatandaş, “ Hayvancılık bitti artık. Bir çuval yem 400 lira olmuş. Geçen yıl 67 tane hayvanımı sattım hem de yok parasına. Mecburen satmak zorunda kaldım. Çocuklarım evde aç mı kalacaktı? Bugün, bir kilo peynir 200 lira olmuş. Ne yiyip ne içeceğiz de hayvanlarımıza da bakabilelim. Veteriner parası, ilaç parası, yem parası artık bunlara güç yetmez duruma geldi.” dedi.

 

 “İKTİDAR PARTİSİ  KÖTÜ GİDİŞATI ÖRTMEYE ÇALIŞIYOR”

 

Yaptığı ziyaretler sırasında gözlemlerini değerlendiren Kırkpınar, bölge de özellikle tarım ve hayvancılığın bittiğine değinerek şunları söyledi, “İYİ Parti olarak uzun zamandır saha çalışmaları yaparak halkı dinliyoruz. Her görüşten, her kesimden vatandaşlarımızla diyalog içindeyiz. Gittiğimiz her yerde görüyoruz ki tarım ve hayvancılık bitmiş durumda. Girdi maliyetlerinin artması sebebiyle, çiftçi araziyi ekemiyor, hayvancılık işi ile uğraşanlar anaç hayvanları dahi satar hale gelmiş bulunuyor. Bundan daha kötü ne olabilir ki?

 

Her alanda olduğu gibi bu alanda da gelinen bu içler acısı durumun sorumlusu, yanlış politikaların mimarı olan iktidar partisidir. Halen, vatandaşı düşünmek ve çözüm üretmek yerine, manipülatif söylemlerle kötü gidişatı örtmeye çalışıyorlar. Sürekli olarak muhalefet partilerine laf söyleyerek bir çözüm bulamayacaklarını da görmüyorlar. İlk seçimde sandıklar açılır açılmaz halkımızın onlara gerekli cevabı vereceğini kendileri de biliyor. Bizim sözümüz sözdür!.  İktidara geldiğimiz ilk günden itibaren bu sorunların çözümü için çalışmalara başlayacağız. Tüm bunları kötü gidişatı halkımızla birlikte çözmemize az kaldı!”

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.