• VATAN
Erzurum Haber Girişi : 13 Eylül 2021 17:18

İYİ Partili Kırkpınar: Yurttaşlarımız şehrimizi kime emanet ettiklerini görmeli...

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in canlı yayında hakaret ettiği İYİ Parti İl Başkanı Kırkpınar, "Sevgili yurttaşlarımızdan arzum, şehrimizi kime emanet ettiklerini görmeleridir" dedi.

Erzurum Post- İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar dün Erzurum'da internet üzerinden yayın yapan ERK Haber'de katıldığı bir canlı yayın sırasında ilçe ve köy gezilerinde vatandaşların dile getirdiği sorunları anlatırken, AKP'li Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, telefonla yayına bağlanarak Kıkpınar'a hakaret etmişti.

 

Melih Kırkpınar'ın, "Sayın Sekmen, haddini bil adam gibi konuş" şeklindeki uyarısından sonra ise Mehmet Sekmen, bu kez Kırkpınar’a,  "p.....k" diyerek küfür etmişti.

 

KIRKPINAR: BİZ KUSUR ARAYAN SİYASETİ REDDEDİYORUZ

 

Canlı yayında yaşanan hakaret ve küfürlü tartışmanın ardından açıklamalarda bulunan Melih Kırkpınar, "Diğer siyasi partiler bizim düşmanımız değil, rakiplerimizdir"dedi.

 

İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Kırpınar şunları söyledi: "Bu yola çıkarken söz verdiğimiz gibi halkın içinde olacak ve sıkılmadan, yorulmadan çalışmalara devam edeceğiz. Diğer siyasi partiler bizim düşmanımız değil, rakiplerimizdir. Onların kusurlarını aramak gibi bir amacımız olmadı, olamaz. Biz, kusur arayan siyaseti reddediyoruz. Muhalefetin görevi halka yapılmayan hizmetleri tespit etmek, bunu kamuoyuna ve yetkililere bildirmektedir. Bu minvalde sürekli esnaf ve ilçe gezileri yapıp yurttaşın sıkıntılarını dile getiriyoruz. Bunu yaparken kulaktan dolma veya yanlış bilgileri kullanmıyoruz. Bizzat halkın dilinden kendi rızalarıyla aldığımız kayıtlardır."

 

"YURTTAŞLARIMIZDAN ARZUM ŞEHRİMİZİ KİME EMANET ETTİKLERİNİ GÖRMELERİDİR"

 

Dün katıldığım canlı yayında dile getirdiğim sorunlar Belediye Başkanı Beyefendi’yi kızdırmış olacak ki programda insani ve siyasi vicdana sığmayan sözler sarf etmiştir. Kendisine yakışan üslup bu olsa gerek, bizim siyasi ve insani üslubumuzda bu kelimeler yoktur. AK Parti’ye, MHP’ye gönül vermiş kardeşlerimiz eminim ki en azından bizim kadar üzülmüşlerdir. Sevgili yurttaşlarımızdan arzum, şehrimizi kime emanet ettiklerini görmeleridir. Yıllardır şehrimizin nasıl bir zihniyet tarafından yönetildiğini görmelidirler."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.