Erzurum Haber Girişi : 21 Ekim 2022 16:05

Kara hazırlıksız yakalanan sürücüler yolda kaldı

Erzurum’da yüksek kesimlere sabah saatlerinde yağan kar sürücülere zor anlar yaşattı. Erzurum-Tekman karayolunun 2 bin 855 rakımlı  Palandöken Geçidi'nde mesimin ilk karında sürücüler yolda kaldı.

Erzurum Post-Erzurum’da yüksek kesimlerde başlayan kar yağışı sürücülere zor anlar yaşatıyor. Erzurum-Tekman karayolunun 2 bin 855 rakımlı  Palandöken Geçidi'nde mesimin ilk karında sürücüler yolda kaldı. Kar yağışına  hazırlıksız yakalanan sürücüler yolda mahsur kaldı. Zirvede yer yer etkili olan yoğun sis, sürücülerin görüş mesafesini düşürdü.

 


2 bin 885 rakımlı Palandöken Geçidi ile 3 bin 200 rakımlı Palandöken Dağı yanından giden Tekman-Erzurum Karayolu, en ufak kar yağışıyla dahi sürücülere zor anlar yaşatıyor.

 


Yapımına 1996 yılında başlanan ve 2019 yılında biten yol; ilkbahar aylarında heyelandan, sonbahar ve kış aylarında ise kar ve fırtınadan dolayı sürücüleri zor durumda bırakıyor. Vatandaşlar, bölgeye bir an evvel tünel yapılması gerektiğini dile getirdi.


 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.