Eğitim Haber Girişi : 21 Eylül 2022 18:15

Millî Eğitim Müdürü  Kaygusuz’dan ‘Kaynak Kitap’ uyarısı!

Millî Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, okulların açılmasıyla birlikte öğretmenler tarafından velilerden ek kaynak kitap talep edildiğine ilişkin duyumlar aldıklarını belirterek, uyarılarda bulundu.

Erzurum Post- Millî Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, okulların açılmasıyla birlikte öğretmenler tarafından velilerden ek kaynak kitap talep edildiğine ilişkin duyumlar aldıklarını belirterek konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Kaygusuz,“Bu yıl Bakanlığımızca derslerde işlenen konuların pekiştirilmesi, uzaktan eğitim sürecinde ortaya çıkan öğrenme eksikliklerinin giderilmesi ve öğrenme süreçlerinin desteklenmesi amacıyla her kademe ve sınıf seviyesinde öğrencilerimize yönelik kaynak kitapları hazırlandı ve Türkiye genelinde 2. sınıftan 12. sınıfa kadar bütün sınıf düzeylerinde 91 çeşitten oluşan toplam 136 milyon yardımcı kaynak kitap dağıtıldı” dedi.

 

 

Ücretsiz ders kitapları ve yardımcı kaynak kitapların Erzurum’da da öğrencilere eksiksiz olarak dağıltıldığını ifade eden Milli Eğitim Müdürü Kaygusuz, “ Dönem başında 2. sınıflara 84 bin 70, 3. sınıflara 132 bin 036, 4. sınıflara 141 bin 878,  5. sınıflara 66 bin 634, 6. sınıflara 51 bin 900, 7. sınıflara 50 bin 720, 8. sınıflara 48 bin 836, 9. sınıflara 72 bin 132, 10. sınıflara 49 bin 698, 11. sınıflara 165 bin  973, 12. sınıflara  ise 157 bin 552 olmak üzere toplam 1 milyon 022.062 yardımcı kaynak kitap öğrencilerimize ulaştırıldı. Bakanlığımız böylece velilerimizi büyük bir külfetten kurtararak öğrencilerimizin kaynak kitap ihtiyacını gidermiş oldu. Bu vesileyle eğitimizin sorunlarına kalıcı çözümler ürettiği ve kaynak kitap sorununu çözdüğü için Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e, şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu.

 

Kaygusuz, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından çöğrencilerin gelişim düzeylerine, sınıf seviyelerine ve eğitim programlarına uygun bir şekilde hazırlanan kitapların,  ek kaynak ihtiyacını karşılayacak nitelik ve nicelikte olduğunu kaydetti.

 

 

Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, “Yardımcı kaynak kitaplara ek olarak Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından OGM Materyal platformu oluşturulmuştur. Öğrencilerimiz dijital ortamda etkileşimli ders kitaplarına, çalışma yapraklarına, kazanım değerlendirme sorularına, ders anlatım sunularına, 3B modellere ve zengin bir eğitim içeriğine erişebilir ve ücretsiz bir şekilde bu platformu kullanabilirler. Bu nedenle velilerimizin ek kaynak kitap almasına artık gerek kalmamıştır. Bizim velilerimizden böyle bir talebimiz de yoktur. Öğretmenlerimizden de öğrencilerimizi ve velilerimizi ek kaynak kitap alınması hususunda yönlendirmemelerini rica ediyorum” sözleriyle ek kaynak kitap talebi konusuna açıklık getirdi.

 

Kaygusuz Erzurum’da eğitimin çıtasını yükselttiklerini, bunu da Millî Eğitim Bakanlığının kendilerine sunduğu imkânları adil ve uygun bir şekilde kullanarak gerçekleştirdiklerini belirtti. Ayrıca eğitimin birçok  bileşeni bulunduğunu, öğrencilerin başarılı olmasında veli desteğinin çok önemli olduğunu ifade ederek velilere çocuklarıyla bire bir ilgilenmeleri ve çocuklarının öğretmenleriyle işbirliği yapmaları çağrısında da bulundu.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Kaygusuz; bu vesile ile de 2022-2023 Eğitim- Öğretim Yılı’nın öğretmenlere, öğrencilere, velilere ve yöneticilere hayırlı olması temennisinde bulunarak öğrencilere ve eğitim camiasına başarılar diledi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.