Erzurum Haber Girişi : 23 Nisan 2024 20:13

Minik Başkan, Erzurum'da başı boş köpekler için önlem istedi

Minik Başkan, Erzurum'da başı boş köpekler için  önlem istedi
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu temsilen İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Nisa Tahtacı’ya devretti. Küçük başkanın ilk talimatı ise başıboş sokak köpeklerine tedbir alınması oldu

Erzurum Post-23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in koltuğuna temsilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlkokulu 44. Sınıf Öğrencisi Nisa Tahtacı oturdu.

 

 

Makam aracıyla eğitim gördüğü okulundan alınarak Büyükşehir Belediyesi binasına getirilen küçük başkanı özel kalem müdürü karşıladı. Başkan Sekmen, küçük başkana makamını devrederken görevinde başarılar dileyerek, “Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamımızı temsili olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Nisa Tahtacı evladımıza devrettik.  Nisa kızımız; samimiyeti, zekası ve yöneticilik kabiliyeti ile gönüllerimizi fethetti.  Görevi devralan Başkanımızdan aldığımız talimatları yerine getirmek için bizler de söz verdik. Gelecek onlara, onlar da bize emanet” dedi.

 

 

Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin de hazır bulunduğu programda küçük başkanın talimatı dikkat çekti. Küçük başkan Nisa Tahtacı, okul bahçelerinin ağaçlandırılmasının yanı sıra başıboş köpekler konusunda tedbir alınmasını istedi. Başkan Tahtacı,  “İl genelinde bulunan başıboş köpeklerin barınaklara yerleştirilerek öncelikle çocuklarımız ve halkımızın korunması gerekiyor” dedi. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri talimat gereği en kısa zamanda sokak köpeklerine yönelik gerekli çalışmanın yapılacağını söyledi.

 

 

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen program sonunda Nisa Tahtacı’ya hediye takdim etti.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.