Erzurum Post-Dramatik bass bariton ses rengiyle, Türkiye’de Protest Folk Müzik türünün beğenilen, aranılan ve sevilen yorumcularından biri olma niteliğini kazanmış olan sanatçı Murat Kaya, kendisine has dikkat çeken müzik üretimleriyle yolculuğuna devam ediyor.

 


Kaya, Kasım 2018’de  'Dönüş' ve Ekim 2020’de de 'Sözlerimde Bul Beni'  adlı tekli albümlerini çıkarmıştı.
Dört yılı aşan çalışma ve olgunlaşma sürecinin ardından, sözlerini, şair ve akademisyen ve aynı zamanda Kaya’nın lise öğrencilik yıllarında tarih öğretmenliğini de yapmış olan Gürsoy Solmaz’la birlikte yazdığı, bestesi kendisine ait olan, senfonik bir eserini dinleyicilerine sunmaya hazırlanıyor.

 

Murat Kaya’nın son teklisi Sarıkamış (Senfonik) eserinin yapımcılığını, eserde güçlü kaval eşlik ve yorumuyla katkı da sunan müzisyen, kaval virtüözü Sinan Çelik’in sahibi olduğu ‘’Duygu Müzik Yapım’’ üstlendi.

 

 

Albüm kapak fotoğrafı gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Mustafa Seven’e ait olan Sarıkamış (Senfonik) tekli albüm; Murat Kaya’nın ’’Sarıkamış Dünyadır’’ mottosuyla, doğup büyüdüğü öz memleketi Sarıkamış’ı kendi iç dünyasının ezgisiyle buluşturup anlatması dışında, duygusal ve duyusal açıdan her müzikseverin dinleyebileceği dünya müziği ve Anadolu müziği karması içinde dramatik sound üzerinden beğeni ve dikkat çekiyor.


Senfonik düzenlemelerini Anadolu Ateşi ve Sultan’s of Dance gibi artistik sahne sanat projelerinin koreografik düzenlemeli müziklerinde imzası olan, dünya çapında müzisyen ve aranjör Taner Demiralp’in yaptığı Sarıkamış (Senfonik), Sarıkamış’ın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 29 Eylül 2021 günü tüm dijital mecralardan dinlenilebilecek.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.