İlçeler Haber Girişi : 24 Ocak 2023 19:52

Oltu Organize Sanayi Bölgesinde kurulan fabrikalar göz kamaştırıyor

Oltu Organize Sanayi Bölgesinde kurulan fabrikalar göz kamaştırıyor
Oltu OSB'de fabrikalar yükselmeye devam ediyor. ilk etapta 2 bin kişinin istihdam edileceği bölgede fabrikaların tamamlanması ile Oltu ve çevre ilçelerdeki işsizlik sorunu da sona erecek.
Oltu Organize Sanayi Bölgesinde kurulan fabrikalar göz kamaştırıyor

Erzurum Post- Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Erzurum’da kurulan yeni fabrikalarla şehrimizin istihdam problemini inşallah en asgari düzeye çekeceğiz” dedi. Erzurum Valisi Okay Memiş, AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Oltu Belediye Başkanı Necmettin Taşçı ve Olur Belediye Başkanı Sıddık Demircan ile birlikte Oltu Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) fabrikaları gezen Başkan Mehmet Sekmen, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Oltu OSB’de kurulan fabrikalarımızla inşallah ilimiz ve ilçelerimizin istihdamına katkı sunacağız" dedi.

 

 

Oltu Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulmasına yönelik katkılarından dolayı Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Başkan Sekman, “Hükümetimizin, Milletvekillerimizin, Cumhur İttifakımızın ve Erzurum Valimiz Sayın Okay Memiş Bey’in çok büyük gayretleri var. Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak gerek fabrikaların yapımı gerekse de altyapı konusunda elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz” diye konuştu.

 

 

Bu arada Oltu OSB’de Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Çuval Fabrikası’nı da gezen Vali Memiş ve Başkan Sekmen, burada gerekli çalışmalar ve makinelerin montajı hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.