Medya Düzenleme Tarihi : 25 Temmuz 2020 21:14 Haber Girişi : 25 Temmuz 2020 21:23

Şampiyon Dadaşların, şampiyon foto muhabiri

Foto muhabiri Cem Bakırcı, Erzurumspor’un tarihinde kazandığı beş şampiyonluğa da tanıklık ederek, o anları fotoğrafladı.

Erzurum Post- Muhammet Cem Bakırcı, Erzurum’un en eski foto muhabirlerinden biri. Basın dünyası onu özellikle de adliye haberleri ile tanıdı.

 

Emekli olduğu Doğan Haber Ajansı’nda (DHA) yıllarca üçüncü sayfada Erzurum ve bölgeden çarşaf çarşaf adliye haberleri yayınlandı.

 

Bir süre Sabah Gazetesi Bölge Temsilciliğinde de çalıştı. Sonra Palandöken Gazetesi ve Milletin Sesi Gazetesi'ne hizmet ettikten sonra dönemin kulüp başkanı Ali Demirhan ve Basın Sözcüsü Metin Barlak’ın davetiyle BB Erzurumspor’da foto muhabiri olmayı kabul etti.

 

Beş yıldır Mavi-beyazlı kulüpte foto muhabiri olarak görev yapan duayen foto muhabiri, Mavi-beyazlı çatı altında dört şampiyonluk yaşayarak o muhteşem anları fotoğraflayan isim oldu.

 

Erzurumspor’un şampiyonluğunu da fotoğrafladı

 

Beş yıldır Erzurumspor’da foto muhabirliği yapan Cem Bakırcı, ilk olarak 1997-1998 sezonunda şampiyon olarak 30 yıl sonra Süper Lige çıkan Erzurumspor’un şampiyonluk fotoğraflarını o zaman görev yaptığı Doğan Haber Ajansı Grubu’ndaki tüm gazetelere servis etti.

 

Bakırcı, toplamda beş şampiyonluk anını fotoğraflayan gazeteci olarak tarihe geçerken, bu şampiyonluklardan dördünü görev yaptığı BB Erzurumspor çatısı altında gördü.

 

Dadaşların Ali Demirhan yönetiminde 3. Lig ile 2. Ligdeki şampiyonluk anlarını fotoğraflayan Bakırcı, Mevlüt Doğan döneminde Bursa’da elde edilen Süper Lig zaferini ve son olarak da Hüseyin Üneş Başkanlığında Kazım Karabekir’de yeniden Süper Lige dönüşün hikayesini ölümsüzleştiren isim oldu. Haber ve Fototğraf: Nurullah PALA/PUSULA

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.