Siyaset Haber Girişi : 23 Ekim 2022 19:16

TTB’ye bir tepkide DEVA’dan... Bingöl: Tetörize olmuş beyinler TSK’ya iftira atıyor

TTB’ye bir tepkide DEVA’dan... Bingöl: Tetörize olmuş beyinler TSK’ya iftira atıyor
Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya tepkiler çığ gibi büyüyor.

Erzurum Post-Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincacı’nın Türk Silahlı Kuvvetleri’nin teröre karşı kimyasal silah kullandığı iddialarına sert tepki gösteren DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı A. Vahit Bingöl, "Kutsal bir görev üstlenen hekimlerimizi temsil eden bir kurumu şahsi ideolojileri ile kimse terörize edemez” dedi.

 

Daha önce yaptığı açıklamaları ile tepki çeken  Türk Tabipleri Birliği bu kezde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar düzenleyen Mehmetçiklerin, ‘kimyasal silah’ kullanıldığını iddia etti. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya bir tepki de DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı A. V ahit Bingöl’den geldi.

 

Bingöl, yaptığı açıklamada, şanlı Türk Ordusu’ni karalamaya kimsenin gücünün yetiremeyeceğini belirterek, "Türk Hekimlerinin meslek icrasının ve ülkemiz sağlık sisteminin daha iyi duruma gelmesi için mücadele etmesi gereken, temsil makamı olan Türk Tabipleri Birliği; yanlış kişiler tarafından yöneltilmektedir. Böylesine bir kurumun idarecilerinin şahsi görüşlerini ve ideolojilerini TTB’ne mal edemeyiz. TBB, bu tür art niyetli terörize edilmiş beyinlerden kurtarılmalı. Terörü bitirmek için gece gündüz demeden canları pahasına mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza karşı atılan bu alçakça iftiranın hesabı verilmelidir.” diye konuştu

 

Bu durumun ancak başarılı bir şekilde teröre karşı mücadele veren Mehmetçiğin başarısına gölge düşürmek ve Mehmetçiğin moralini bozmaya yönelik olduğunu kaydeden İl Başkanı Bingöl; konuşmasına şöyle devam etti:

 

 “Kahraman ordumuzun bölücü terör örgütlerine karşı kimyasal silah kullandığına dair alçakça bir iftira ortaya atıldı. Mehmetçiğimizin terörle mücadelesine kara çalmaya çalışmak, iftira atmak terörden de beterdir ve bu durum asla kabul edilemez. Türk Tabipler Birliği Başkanı yine her zamanki gibi terörize olmuş düşünceleri ile Peygamber Ocağı olarak gördüğümüz Türk Silahlı Kuvvetlerimize iftira atarak karalamaya çalışmıştır. Böyle alçakça sözlü saldırarak, PKK'nın propagandasını yapmaya çalışmak isteyenlere yargı makamları biran evvel dur demeli ve gereken cezaya çaptırmalıdır. Türk Tabipler Birliği kurumunun başında böyle terörize edilmiş, dış güçlere maşalık eden bir düşünceye sahip TTB başkanı, illegal ve insanlık dışı düşünceleri ile PKK gibi terör örgütlerine destek olmaktadır.”

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.