Erzurum Haber Girişi : 30 Mart 2024 16:17

Vali Çiftçi, açıkladı: 2 bin 346 sandıkta, 516 bin 952 seçmen oy kullanacak

Vali Çiftçi, açıkladı: 2 bin 346 sandıkta, 516 bin 952 seçmen oy kullanacak
Vali Mustafa Çiftçi, yaptığı açıklamada 2 Bin 346 sandıkta 516 Bin 952 seçmenin oy kullanacağı il geneli 2367 Jandarma ve 2700 emniyet mensubunun görev alacağını belirterek,"huzur ve güven içinde oyunu kullanması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz" dedi.

ErzurumPost- Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, yaptığı yazılı açıklamada 2 Bin 346 sandıkta 516 Bin 952 seçmenin oy kullanacağı Mahalli Genel Seçimlerde il geneli 2367 Jandarma ve 2700 emniyet mensubunun görev alacağını belirttti. Vali Çiftçi," Halkımızın huzur ve güven içinde oyunu kullanması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz" dedi.

 

Vali Mustafa Çiftçi, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimlerine ilişkin yazılı bir mesaj yayımladı. Vali Çiftçi mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

"Kıymetli Erzurumlular, 31 Mart 2024'te gerçekleşecek olan mahalli idareler genel seçimlerinin ilimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesi temennisiyle, Erzurum genelinde yerel seçimlerin huzur ve güven ortamında geçmesi için Valilik olarak tüm tedbirleri büyük bir hassasiyetle almış olduğumuzu belirtmek isterim. Halkımızın iradesinin sandığa huzur ve güven içinde yansıması; demokrasinin güçlenmesi ve toplumda birlik ve beraberliğin sağlanması için büyük önem taşımaktadır. İlimiz genelinde yirmi ilçede toplam 2 bin 346 sandıkta, 516 bin 952 seçmenin huzur ve güven içinde oyunu kullanması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

 

"2 BİN 367 JANDARMA, 2 BİN 700 POLİS GÖREV ALACAK"

 

Şehrimizde en fazla sandık sayısı 390 sandıkla Yakutiye ilçemizde en az sandık sayısı ise 29 sandıkla Uzundere ilçemizdedir. Seçimin Ramazan ayında olması bakımından Yüksek Seçim Kurulu, seçimler bittikten sonraki “oy sayım ve döküm işlemlerine ara vermeksizin devam edilmesi gerektiğini” hüküm altına almış ve bu konuda il ve ilçe seçim kurullarının sandık kurullarına gerekli talimatı göndermiştir. Seçimlerin serbest, adil ve güvenilir bir şekilde gerçekleşmesini temin etmek amacıyla ilimiz genelinde 2367 Jandarma personeli ve 2700 emniyet mensubu görev yapacaktır.

 

Oy kullanmak, sadece bir hak değil, aynı zamanda bir sorumluluktur. Bu bilinçle toplum olarak seçim güvenliğini korumaya ve her seçimin bir bayram havasında geçmesine katkıda bulunmalı, huzurlu bir seçim ortamı oluşturmak için olası provokasyonlara karşı tetikte olunmalı, nefret söylemi ve şiddetten uzak durulmalıdır. Sağlıklı, huzurlu bir seçim ortamı içinde 31 Mart 2024 mahalli idareler genel seçimlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını diliyor, seçimin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.