Erzurum Post-Erzurum'da Vali Okay Memiş, 15 Temmuz Kurtuluş Kur'an Kursu'nu ziyaret ederek öğrencilerle iftar yaptı. Kurs binası yemekhanesinde 11 ila 14 yaş, 63 genç hafızlarla birlikte iftarını açan Vali Okay Memiş, "Manevi dünyamızın ışığı olan yüce dinimizin kurallarını ve Kur’an-ı Kerim’i tamamıyla ezberliyorsunuz. Sizler geleceğe çok değerli mirassınız” dedi.

 

 

"GELECEĞE ÇOK DEĞERLİ MİRASSINIZ"

 

İftar yemeği öncesinde masaları tek tek dolaşıp öğrencilerle sohbet eden Vali Memiş, yemek sonrası öğrencilere tavsiyelerde bulundu.


Bu Kur'an kursları sayesinde gençlerin dinin bütün kurallarını en iyi şekilde öğrendiklerini ifade eden Vali Memiş, "Pandemide camilerimiz kapandı, hatta Cuma Namazı bile kılamadık. Tabi daha sonra tedbirlere uyarak yeniden camilerimize ve sizlere kavuştuk. Sizleri çok seviyoruz ve her zaman yanınızdayız. Sizler hem pozitif bilimlerle okullarınızda fizik, kimya, biyoloji, hayat bilgisi, coğrafya, matematik, İngilizce eğitimi dersleri görüyorsunuz, görmenizde gerekiyor. Aynı zamanda manevi dünyamızın ışığı olan yüce dinimizin kurallarını ve Kur’an-ı Kerim’i tamamıyla ezberliyorsunuz. Sizler geleceğe çok değerli mirassınız" diye konuştu.

 

 

"BU BİLGİLERİ ÇOK İYİ DEĞERLENDİRİN İSTERSENİZ VALİ BİLE OLURSUNUZ.."

 

Vali Memiş, öğrencilerin Kuranı eezberlemek için verdikleri emeği çok önemsediklerini de belirterek şunları söyledi:

 

"Çünkü pırıl pırıl zihinlerinizde dinimizin bütün kurallarını çok iyi bir şekilde öğreniyorsunuz. Hem Arapçasıyla hem de Türkçesiyle anlayarak ve gelecekte de bu bilgileri çok iyi değerlendireceksiniz. İsterseniz kendi alanınızda devam edersiniz, isterseniz doktor, hâkim, savcı, kaymakam, mühendis, vali olursunuz. Her alanda eğitime devam edersiniz. Hem kendinize hem ailenize hem de toplumumuza yararlı bireyler olursunuz. Allah hepinize zihin açıklığı versin. Ailelerinize çok selam söyleyin. Sizleri burada yetiştiren bütün öğretmenlerinize, il ve ilçe müftümüze, değerli hocalarımıza çok teşekkür ediyorum"

 

 

Vali Okay Memiş, iftar sonrasında genç hafızlarla birlikte akşam namazı kıldı ve dua etti. Ardından spor salonuna giden Vali Memiş, öğrencilerle masa tenisi oynadı. Vali Okay Memiş'in Kuran Kursu ziyaretine, Palandöken İlçesi'nde ki  Hacı Bahattin Evgi Kura'an Kursu'nda yaşananm cinsel istismar olayı sonrası sessizliğini koruyarak her hangi bir açıklama yapmayarak büyük tepki çeken  Erzurum Müftüsü Şahin Yıldırım'da eşlik etti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.