Ekonomi Haber Girişi : 25 Eylül 2022 21:12

Vatandaşın salça isyanı: 20 liraydı, 40 lira olmuş!

İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Meli Kırkpınar'a, hayat pahalılığından yakınan bir vatandaş, “Evden salça istediler almaya gittim. 20 TL olan salça, 40TL olmuş. Ben de almadım. Gözümüzü açıyoruz zam, kapatıyoruz zam" dedi.

Erzurum Post-Erzurum’da ilçe ve esnaf ziyaretlerini sürdüren İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar, geçim sıkıntısının her geçen gün arttığını belirterek  vatandaşın temel gıda maddelerini alamayacak durumuna geldiğini söyledi.

 

İYİ Partili Kırkpınar, “Gezdiğimiz her yerde, karşılaştığımız herkesin bir çok problemi var. Bunların başında gün geçtikçe çoğalarak artan geçim sıkıntısı geliyor. İnsanlarımız bir salça bile alamayacak duruma geldi. Bir anne ve baba için bu durumun ne kadar zor olduğunu ancak bunu yaşayan bilir. Ve ne yazık ki ülke nüfusumuzun büyük bir kesimi artık bu durumu yaşıyor. Yandaşlar dışında herkes mutsuz ve yarından kaygılı. Vatandaşı rencide etmemek için, yayınlamadığımız binlerce şikayet ve sıkıntı var. İnsanlarımız artık ekmek alamıyor ekmek!.. Düşünebiliyormusunuz temel tüketim maddesi olan ve yoksulluğun en dibinde bile rahatça alınabilinecek olan ekmek bile artık alınamıyor“ dedi.

 

“YANDAŞLAR MİLYON MİLYON DOLARLIK VURGUNLAR YAPARKEN, YURTTAŞ SALÇA ALAMIYOR”

 

Hınıs ilçesinde eve salça alamadığını dile getiren vatandaş “Evden salça istediler almaya gittim. 20 TL olan salça, 40TL olmuş. Ben de almadım. Gözümüzü açıyoruz zam, kapatıyoruz zam" diye yakınsı.

 

Sosyal medya hesaplarından evine salça alamayan bir vatandaş ile arasında geçen diyalogları paylaşan Kırkpınar, “Yandaşlar milyon milyon dolarlık vurgunlar yaparken, Yurttaş salça alamıyor. İnsanlarımız çocuklarına bakmakta güçlük çekiyor. Sabah kahvaltı yapmadan evden, beslenme saati gelince de beslenmesi olmadığı için sınıfından çıkan milyonlarca öğrenci var. Hangi birini anlatalım. İktidar partisinin yurttaşla sorunu nedir anlamış değiliz. Buradan sesleniyorum; İYİ Parti iktidarında çocuklarımız beslenme sorunu yaşamayacak, anne ve babalar boynu bükük eve gitmeyecekler. Bu kötü günlerin bitmesine az kaldı” diye konuştu.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.