Siyaset Haber Girişi : 17 Ekim 2023 17:59

Zehra Taşkesenlioğlu'nun 2.5 milyon dolarlık suskunluğu!

Zehra Taşkesenlioğlu'nun 2.5 milyon dolarlık suskunluğu!
AK Parti Erzurum önceki Milletvekillerinden Zehra Taşkesenlioğlu ve boşanmak üzere olduğu Ünsal Ban hakkında açılan davanın duruşmasıyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. 

Erzurum Post-  AK Parti Erzurum önceki Milletvekillerinden Zehra Taşkesenlioğlu ve boşanmak üzere olduğu Ünsal Ban hakkında açılan devanın detayları ortaya çıktı. Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Zehra Taşkesenlioğlu'nun videosunu Peker'e sızdırdığı iddiasıyla özel hayatın gizliliğini ihlalden gözaltına alınan, ardından da suçtan kaynaklı malvarlığı değerini aklamaktan hakkında dava açılan Ünsal Ban'ın 2 Ekim'de görülen boşanma davasının ikinci duruşmasına katılan Zehra Taşkesenlioğlu'nun, mahkemeye verdiği ifadesini paylaştı.

 

'SUSMA HAKKIMI KULLANMAK İSTİYORUM'

 

İşte mahkemede 'susma hakkımı kullnamak istiyorum...' diyen Zehra Taşkesenlioğlunu'nun  ifadeleri:

 

 

"Küçük bir tekne almıştık. Benim haberim olmadan sattı, daha büyüğünü aldı. Dört milyon Euro'ya aldığını söyledi. İnandırıcı gelmedi. Parası ekonomik yaşam standartlarımın çok üzerinde olduğu için teslim almaya gittiğimizde bu bedeli öğrendim. Şok olmuştum. Türkiye'ye dönerek, boşanma davası açtım."

 

........

 

Ban'ın avukatı Ersan Şen, boşanma dilekçesinde 'Ünsal Ban'a verdim' dediği 2.5 milyon doları nasıl kazanıp ne şekilde verdiğini sordu. Taşkesenlioğlu, bu soru karşısında anlaşılmaz cümleler kurarak şöyle dedi:

 

'Peyderpey dolar, altın ve TL olarak hepsini toplayarak bu 2.5 milyon dolar olarak yazıldı. Ban'a verilip verilmediği konusunda susma hakkımı kullanıyorum.'

 

Oysa boşanma davası dilekçesinde 'Teslim ettiğim miktar yaklaşık 2.500.000 Amerikan dolarıdır' diye yazıyor." 

 

Taşkesenlioğlu'nun, 4 milyon Euro'luk tekneden ötürü boşandığını ileri sürmesi gerçekten gülünç! Çünkü boşanma davası dilekçesinde böyle bir karardan söz etmiyor.

 

YAZININ DEVAMI  VE DİĞER DETAYLARIN TAMAMI

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.