Erzurum Haber Girişi : 19 Eylül 2023 14:06

40'ıncı kez kan veren Vali Çiftçi'ye altın madalya...

40'ıncı kez kan veren Vali Çiftçi'ye altın madalya...
Üniversite öğrenciliği yıllarından beri düzenli kan bağışında bulunan Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi’ye Kızılay tarafından altın madalya verildi.

Erzurum Post-Üniversite öğrenciliği yıllarından itibaren düzenli kan bağışında bulunan Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, bugün 40'ıncı kez kan verdi. Vali Çiftçi'ye, Kızılay Erzurum Şube Başkanı Hüseyin Bozhalil tarafından altın madalya ve beratı takdim edildi.

 

 

Kızılay’ın Erzurum Kan Bankası’nda  bugün form doldurarak gerekli kan testleri yaptıran ve ardından sedyeye uzanarak kan bağışında bulunan Vali Çiftçi, “Bütün vatandaşlarımızın Kızılay'a kan bağışında bulunmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü yapılamayan tek ilaç kandır. Tek kaynağı da insandır” dedi.

 

 

"KAN VER CAN VER"

 

Kan verdikten sonra kısa bir açıklamada bulunan Vali Çiftçi, "Siyasal Bilimler Fakültesi'nde başlamış olduğum kan bağışına bugün halen daha devam ettiriyorum. Allah sağlık, sıhhat, afiyetler versin. İnşallah bundan sonra da kan bağışlarımı devam ettirmeyi planlıyorum. Bu vesileyle bütün vatandaşlarımızın Kızılay'a kan bağışında bulunmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü yapılamayan tek ilaç kandır. Tek kaynağı da insandır, insandan başka da temin edilecek kaynağı yoktur.

 

 

Dolayısıyla bütün vatandaşlarımız üzerine düşen vatandaşlık görevini yerine getirmesi halinde, Kızılay’ımızın da böylelikle kan sıkıntısının çözüleceğini düşünüyorum. Bugün aynı zamanda 40'ıncı kan bağışım olduğu için değerli başkanımız bana hem beratımı hem de altın madalyamı teslim etmiş oldular. Bundan dolayı da hem Kızılay Başkanımıza hem de Genel Başkanımıza ve burada çalışan tüm görevlilere çalışanlara teşekkür ediyorum. Son olarak, kan ver can ver diyorum." şeklinde konuştu.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.