Siyaset Haber Girişi : 03 Şubat 2024 19:06

AK Parti Erzurum ilçe adaylarını açıkladı

AK Parti Erzurum ilçe adaylarını açıkladı
AK Parti'nin Erzurum  ilçe belediye başkan adayları, Kazım Karabekir Kapalı  Spor Salonu'nda görkemli bir törenle Genel Başkan Vekili Efkan Ala tarafından seçmenlere tanıtıldı.

Erzurum Post-Ak Parti günlerdir merakla beklenen ilçe adaylarını bugün seçmenlerine tanıttı. Kazım Karabekir Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen törende sırasıyla AK Parti İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, MHP İl Başkanı Adem Yurdagül, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Milletvekili Selami Altınok ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Aydın katılımcılaraseslendi.

 

 

 Ak Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala, 31 Mart seçimlerinde Erzurum’un yeni bir destan daha yazacağına inandığınıanlatarak şunları söyledi: “Önümüzdeki yakın bir zamanda seçim var. Ben diyorum ki arkadaşlarımdan önce aday olan şu anda sizlerin, milletimizin huzuruna çıkacak kardeşlerimi, belediye başkanı adaylarımızı yürekten tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Bir yıl önce ortaya koyduğumuz Türkiye yüzyılı vizyonuyla buluşturabilecek vizyona sahip beyinlerimizi yönetecek belediye başkanlarımızı cumhuriyetin ikinci yüzyılına girerken işbaşına getirilme zamanıdır. Önümüzde dört beş yıl var. Bu seçimlerde Mayısta yaptığımız gibi Mart ayının sonunda Cumhur İttifakı'na güçlü bir destek vererek, Türkiye'nin önüne çok ciddi bir siyasi otoban yapmış olacağız. Siyasi hızlı tren yapmış olacağız. Dolayısıyla Türkiye’yi kimse tutamayacak. Şehirlerimiz, Ankara iş birliği içerisinde belediye başkanlarımız da Cumhurbaşkanımız işbirliği içerisinde Türkiye'yi hedeflerine taşıyacaktır. El ele vererek Palandöken’in eteklerinden Türkiye’ye dünyaya sandıktan güçlü bir mesaj bir ses çıkarmanızı istirham ediyorum kardeşiniz olarak.” 

 

 

Erzurum aday tanıtım törenine ,  Ak Parti  Genel Başkan Vekili Efkan Ala, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Aydın, Erzurum Milletvekilleri Mehmet Emin Öz, Selami Altınok, Fatma Öncü, Abdurrahim Fırat, AK Parti İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, MHP İl Başkanı Adem Yurdagül, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, parti teşkilatları ve başkan adayları katıldı.

 

 

Konuşmaların ardından ilçe adayları tek tek sahneye çağırılarak fotoğraf çektirdi. İşte 31 Mart seçimlerinde Erzurum'da Ak Parti ve Cumhur İtitifakı adına adaylıkları açıklanan o isimler:

 

 

Palandöken:    Muhammet Sunar

Yakutiye:          Mahmut Uçar

Aziziye:            Eyüp Tavlaşoğlu

Pasinler:           Ünsal Sertoğlu

Narman:           Adem Kınalı

Aşkale:             Şenol Polat

Tortum:             Muammer Yiğider

Pazaryolu:        İbrahim Şahin

Şenkaya:          Yavuz Bedir

Çat:                   Seyhun Saydın

Köprüköy:         Osman Belli

Horasan:           Recep Karataş

Karaçoban:       Sedat Gümüş

Karayazı:          Savcı Şaka

Tekman:            Mustafa Ergin

Hınıs:                Serdal Şan

Oltu:                  Adem Çelebi

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.