Gündem Haber Girişi : 30 Ağustos 2022 20:33

AKP'li Taşkesenlioğlu, Mine Tozlu Sineren'le görüştüğünü kabul etti

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in rüşvet ağı paylaşımları sonrası AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Mine Tozlu Sineren'le görüştüğü tartışmasına ilişkin bir açıklama yayınladı.

Erzurm Post- Orhan Bozkurt'un haberi- Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker, sosyal medya hesabından eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ile kardeşi Zehra Taşkesenlioğlu’nun, Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren'den 12 milyon TL rüşvet istediğini ileri sürmüştü.

 

AKP'li isimlerden Beştepe’deki bir danışmana ve bürokratlara uzanan rüşvet ağı iddialarının odağındaki isimlerinden AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğu’ndan yeni bir açıklama daha geldi. Taşkesenlioğlu, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, iş insanı Mine Tozlu Sineren’i ‘müfteri’ ilan ederek hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

 

“MAYIS 2018’DE HINIS’TA GÖRÜŞTÜM”

 

Taşkesenlioğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

* “İş insanı Mine Tozlu Sineren tarafından soyal medyada ortaya attığı iddialr nedeniyle günlerdir ailem ve şahsıma yönelik kasıtlı olarak sistamatik bir suç isnadı yapılmaktadır. Yaşanan bilgi kirliliğinden dolayı kamuoyunu bilgilendirmek zaruri hale gelmiştir. Seçim çalışmaları nedeni ile Mayıs 2018 tarihinde Erzurum’da bulunduğum esnada iş insanı Mine Tozlu Sineren, danışmanım aracılığı ile randevu talebinde bulunmuştur.

 

“İDDİA EDİLEN O DANIŞMANLIK BÜROSU İLE HİÇBİR İLİŞKİM YOK”

 

– Programım gereği Hınıs ilçesinde olduğumdan dolayı görüşemiyeceğimi ifade etmemem rağmen Mine Tozlu Sineren görüşme talebinde ısrar ederek Hınıs’a gelmiştir. İlk kez karşılaştığım Sineren’i dinledikten sonra talebinin şahsımla alakalı olmadığını, muhatabı olan Sermaye Piyasası Kurlu ile görüşmesi gerektiğini ve konuya müdahil olamayacağımı belirttim. O tarihten itibaren müfteri Mine Tozlu Sineren ile hiçbir görüşmem olmamıştır.

– Mine Tozlu Sineren’in ifade ettiği danışmanlık bürosu ile hiçbir ilişkim olmadığı gibi görüştüğü kişilerle de herhangi bir tanışıklığım bulunmamaktadır.

 

“SİNEREN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM”

 

– İftira ve kumpas olayının bir diğer ayağında yer alan Mine Tozlu Sineren, katıldığı televizyon programında ismimi kasıtlı olarak gündeme getirmiş ancak şahsımla ilgili hiçbir delil ortaya koyamamıştır. Konu ile ilgili adli ve hukuki süreç başlatarak Mine Tozlu Sineren’in hakkında Ankara Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğumu ifade ediyorum. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.