Kültür-Sanat Haber Girişi : 16 Mayıs 2024 14:15

Başkan Sekmen: Kitap fuarımızın kapıları tüm yayınevi ve yazarlara açıktır

Başkan Sekmen: Kitap fuarımızın kapıları tüm yayınevi ve yazarlara açıktır
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Doğu Anadolu Erzurum 6. Kitap Fuarı’mızın kapıları tüm yayınevi ve yazarlara açıktır” dedi.

Erzurum Post-Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Türkiye’nin en önemli organizasyonundan olan ‘Doğu Anadolu Erzurum  Kitap Fuarı’nda yayınevi ve yazarlara yönelik herhangi kısıtlamanın asla söz konusu olmadığını ifade etti.

 

Başkan Sekmen, kitap fuarında bazı yayınevi ve yazarlara yönelik yasak  getirildiği yönündeki tartışmalara açıklık getirerek,  “Doğu Anadolu Erzurum 6. Kitap Fuarı’mızı 130 yayın evi ve 50’yi aşkın yazarımızın katılımıyla icra edeceğiz. Fuarımızda yayınevi ve yazarlara yönelik herhangi bir kısıtlama veya yasaklama gibi asla böyle bir durum söz konusu değildir” dedi.

 

 Doğu Anadolu Erzurum  Kitap Fuarı’nın tüm yayınevi ve yazarlara açık olduğunu belirten sekmen, “Kitap fuarımız süresince her gün söyleşi, panel, kültürel etkinlikler, imza günleri, sinema kuşağı, âşıklık geleneği, türkülü hikâyeler gibi etkinlikler de düzenleyeceğiz. Ülke genelindeki üniversitelerden bilim insanları da fuarımıza katılım sağlayacaktır. Fuarımıza katılacak yayın evlerimizle okurlarımızı yaklaşık 165 bin kitap çeşidi ile buluşturacağız. Türkiye’mizdeki tüm yayınevi ve yazarlarımızı ülkemizin en görkemli kitap fuarına katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.