Erzurum Haber Girişi : 26 Ekim 2022 08:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Hınıs'ta 158 konutun temelini attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telekonferans ile katıldığı Hınıs ilçesinde de 158 konutun temeli atıldı. Törene, Erzurum'da 4 milletvekili olan AKP'den sadece Zehra Taşkesenlioğu'nun katılması dikkat çekti.

Erzurum Post-Orhan Bozkurt'un haberi- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Sincan'da 17 ilde eşzamanlı düzenlenen İlk Evim, İlk İşyerim Projesi İlk Temel Atma Töreni'ne katıldı. Proje kapsamında Erzurum'un Hınıs ilçesinde de 158 konutun temeli atıldı. Erzurum'da 4 milletvekili olan AKP'den sadece rüşvet ağı iddialarında adı geçen Zehra Taşkesenlioğu'nun katılması dikkat çekti.

 

Erzurum'un Hınıs ilçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "İlk Evim-İlk İşyerim Projesi" kapsamında 158 konut için temel atma töreni yapıldı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da canlı bağlantıyla katıldığı törende, konutların temeline ilk harç döküldü.

 

 

Törene Vali Okay Memiş, AKP İl Başkanı  Mehmet Emin Öz, MHP İl Başkanı Naim Karataş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in yanı sıra dört milletvekili olan AKP'nin Erzurum Milletvekillerinden Zehra Taşkesenlioğlu'ndan başka kimse katılmadı.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhur İttifakı ortağı olan MHP Erzurum Milletvekili Kamil Aydın'ın bile adını okuduğu sahnede tek Erzurum Milletvekili olan ve adı son dönem boşanma aşamasındakı eşi Ünsal Ban, kardeşi önceki Halkbank ve SPK Genel Müdürü Fuat Taşkesenlioğlu ile birlikte bazı yolsuzlık ve rüşvet iddialarında geçen Zehra Taşkesenlioğlu'nun sevinçle el sallaması dikkat çekti.

 

 

"ŞİMDİ GELDİK DADAŞLAR DİYARINA"

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, "Şimdi Dadaşlar diyarındayız.."  diyerek  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişkliğ Bakanı Murat Kurum ile birlikte bağlandığı Erzurum Hınıs İlçesi'ndeki temel atma töreninde Vali Okay Memiş karşıladı.

 

 

Erdoğan, "Erzurum hazır mıyız?" diyerek Vali Memiş ile bağlantı kurdu. Erdoğan, bağlantının ardından karşısında olduklarını varsayarak Erzurum Milletvekillerinin tek tek  isimlerini okumaya başladı. Ancak ismini okuduğu AKP Milletvekilleri Recep Akdağ, Selami Altınok, İbrahim Ademir ve MHP Milletvekili Kamil Aydın sahnede yoktu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anons ettiği isimlerden sadece  AKP  milletvekili olarak karşısında olan Zehra Taşkesenlioğlu'nun büyük sevinçle karşılık vermesi dikkat çekti. 

 

 

"ZATI DEVLETLERİNİZİ ÇOK NET DUYUYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Bizi duyuyor musunuz?" sorusuna, Vali Memiş, "Zatı devletlerinizi çok net duyuyoruz. Erzurum'un Hınıs ilçesinden sizleri selamlıyoruz" diye yanıt verdi. Vali Memiş'in bu yanıtı sonrası Erdoğan'ın talimatı ile temel atma töreni geçekleşti.

 

 

Hınıs'ta temeli atılan 158 konut ve 4 iş yeri için 2 bin kişinin başvuru yaptığını belirten Vali Okay Memiş, "Aynı proje kapsamında bugün aynı zamanda birinci etap kısmında 3 bin konut ve iş yerinin de temeli atılmış oldu. Son 15-20 yılda TOKİ Erzurum'da 14 bin konutun yapımını tamamladı. Bir kısmı da devam ediyor. Başvuruların çok olması halkın devletine olan güvenini bir kez daha gösterdi" diye konuştu.

 

 

AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise Erzurum'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sonrası aynı gün 500 konutun daha temelinin atılacağını anlattı.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.